Välkommen till nya Plastikoperationsforum

Zumba
Kvinna ·
16 feb, 2013
Känsel i bröst efter förstoring
BröstförstoringJag vill veta om ni som förstorat brösten har tappat någon känsel i dem, hela eller bara bröstvårtorna?
Sortera efter

camii
Kvinna ·
16 feb, 2013
jaa, de e olika...
Min vän har tappat känseln från bröstvårtan neråt...
och de har endå gått 4 månader nu..
Jag tappade ovanför bröstvårtan inklusiv bröstvårtan men har nu fått tbx känseln..
dock så är huden le bröstet på ovansidan väldigt känslig ännu känns som de e tusen nålan varje gng man rör lite
0 Gilla

Missis
Kvinna ·
16 feb, 2013
jag har nedsatt känsel i högra bröst från bröstvårtan neråt.. vänster bröst har jag känsel i .. men under båda brösten ovanför ärret är det fortfarande ganska nedsatt .
0 Gilla

woopa
Kvinna ·
16 feb, 2013
Har ingen känsel under bröstvårtorna och i vänster bröstvårta har jag ingen känsel alls, men i höger bröstvårta är min känsel normal. Mina är bara 3 veckor gamla! :)
0 Gilla

Bonheur
Kvinna ·
16 feb, 2013
Jag har känsel kvar överallt, det kliar som tok vid ärret haha, men är glad för känseln ändå.
0 Gilla

Casiopeia
Kvinna ·
16 feb, 2013
Har nedsatt känslen på ett ställe på bägge brösten. om ni tänker in mot klyftan till, men ner mot kl 5-6 eller 6-7 beroende på vilket bröst man tittar på. Denna har dock återkommit mer och mer med tiden.
0 Gilla