Välkommen till nya Plastikoperationsforum
Grlpwr profilbild

Grlpwr

Kvinna ·

14 mar, 2017

Vilken kirurg ska jag välja? Västkusten, kanske tubulära bröst

Tubulära bröst, korrigering

Hej! Jag är snart 25 år och har bestämt mig för att operera brösten. Har mått dåligt över dem sen jag fick dem... Jag har ganska stora bröst, men de hänger, bröstvårtan är stor och pekar nedåt. Tror jag har tubulära bröst med. Är osäker på om ett lyft räcker eller om jag ska ha implantat också. Jag bor i Halmstad och skulle vilka ha tips på någon kirurg hyfsat nära som är bra på kombinationen lyft+förstoring och även på tubulära bröst. Funderat på Citadellkliniken i Landskrona eller Lars Wetter, känner en som är väldigt nöjd med sina gjorda av honom, men vi har väldigt olika utgångslägen. Tacksam för hjälp :)

Sortera efter

nelliiie profilbild

nelliiie

Kvinna ·

05 maj, 2017

Jag har läst att Örjan Gribbe på Proforma annars ska vara väldigt duktig på tubisar. Kan tycka att det är värt det långa avståndet trots allt.

0 Gilla

Grlpwr profilbild

Grlpwr

Kvinna ·

16 jul, 2017

Sent svar, men det blev Peter Cosmo!

0 Gilla

dinadina profilbild

dinadina

Kvinna ·

16 jul, 2017

Åh va kul! Jag ska också göra hos han, vill gärna höra sen hur de gick och om du blev nöjd.

0 Gilla

Banannie profilbild

Banannie

Kvinna ·

16 jul, 2017

Tuve mårtensson, i alla lägen!

0 Gilla

Grlpwr profilbild

Grlpwr

Kvinna ·

17 jul, 2017

Det visade sig på konsultationen att jag inte har tubulära bröst som jag trodde. Har dock stora bröstvårtor och lite underpol.

0 Gilla

Visar 1 till 5 av total 8 objekt

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem