Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Grlpwr

Grlpwr

Kvinna ·

Vilken kirurg ska jag välja? Västkusten, kanske tubulära bröst

Tubulära bröst, korrigering

Hej! Jag är snart 25 år och har bestämt mig för att operera brösten. Har mått dåligt över dem sen jag fick dem... Jag har ganska stora bröst, men de hänger, bröstvårtan är stor och pekar nedåt. Tror jag har tubulära bröst med. Är osäker på om ett lyft räcker eller om jag ska ha implantat också. Jag bor i Halmstad och skulle vilka ha tips på någon kirurg hyfsat nära som är bra på kombinationen lyft+förstoring och även på tubulära bröst. Funderat på Citadellkliniken i Landskrona eller Lars Wetter, känner en som är väldigt nöjd med sina gjorda av honom, men vi har väldigt olika utgångslägen. Tacksam för hjälp :)

8

Sortera efter

nelliiie

nelliiie

Kvinna ·

Jag har läst att Örjan Gribbe på Proforma annars ska vara väldigt duktig på tubisar. Kan tycka att det är värt det långa avståndet trots allt.
Gilla
Grlpwr

Grlpwr

Kvinna ·

Sent svar, men det blev Peter Cosmo!
Gilla
dinadina

dinadina

Kvinna ·

Åh va kul! Jag ska också göra hos han, vill gärna höra sen hur de gick och om du blev nöjd.
Gilla
Banannie

Banannie

Kvinna ·

Tuve mårtensson, i alla lägen!
Gilla
Grlpwr

Grlpwr

Kvinna ·

Det visade sig på konsultationen att jag inte har tubulära bröst som jag trodde. Har dock stora bröstvårtor och lite underpol.
Gilla
dinadina

dinadina

Kvinna ·

Har du fler bilder på hur resultatet har blivit hittils? Ska också göra mina hos Peter och mina bröstvårtor ser ungefär ut som dina gjorde innan så skulle va kul o se hur det blev för dig. Ska på konsultation hos han idag :)
Gilla
Cherrylicious

Cherrylicious

Kvinna ·

Undrar precis samma! Har du fått några bra svar? :)
Gilla
Grlpwr

Grlpwr

Kvinna ·

Ska skicka bilder till Peter imorgon, kan lägga upp dem här också sen! Men än så länge är jag supernöjd. Bästa jag lagt mina pengar på.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem