Grisnäsa efter operation på nackakliniken. Sjunker tippen?
Hej!
Har gjort en näsplastik på nackakliniken (tipp+ben) för cirka 2 veckor sedan. Och nu när jag tog bort gipset så fick jag en chock. Min näsa ser hela annorlunda ut, visste ju att den skulle bli det men inte på ett så negativt sätt. Jag har en grisnäsa med värsta svängen, svullnaden är också väldigt brutal, ser också lite ut som en potatisnäsa..:( var så tydlig med Gustav aniansson att jag ej ville ha en "uppåtnäsa". Har ringt till kliniken och frågat om det är normalt att det ska se ut såhär, men de säger bara att det kommer sjunka ner med tiden. Min näsa hade behövt sjunka ner vääldigt mycket för att få den näsa jag ville ha :/ har massa frågor så skriver de här nere:
Någon som har samma erfarenhet?
Kommer tippen sjunka ner betydligt mer?
Kommer näsborrarna "sjunkas ner"?
Någon som opererat sig hos Gustav och fått detta resultat?
Tack!
Lägg gärna upp en bild om du kan,men ja näsan ser ut som en grisnäsa i början och är väldigt tjock,man ser inte speciellt fin ut..
0 barn,21 år,170cm,59kg
Jag har också opererat mig för två veckor sedan och jag har också en "grisnäsa", vilket är helt normalt, ALLA får det..brukar ta ungefär 1 månad tills den sjunker som jag hört
1 barn, 23 år, 174 cm, 56 kg
Näsoperation hos Jonas Röjdmark på AK (November 2015)
Tar upp till 1 år innan näsan är helt läkt och har fått sin slutgiltliga form, så är bara att vänta :)
Gjort läppförstoring + fillers i näsan
Intresserad av: Näsplastik
Konsultation 22/1 Lidingökliniken
Nu vill jag inte skrämma dig då jag inte ser bild men aniasson är känd för o kapa av alldeles för mkt och nästintill alla hans opererade näsor är uppåtnäsor. Men som sagt den kommer nog sjunka ned lite då den fort. är svullen.
Skall snart göra en bröstförstoring.
Ålder: 22 år, Längd: 165cm, Vikt: 50kg
Intresserad av: Bröstförstoring
Har nu: C-kupa
Lagt in: 275cc bakom muskeln.
Klinik: Art clinic - Göteborg.
Hur gick det med din uppåtnäsa?
1 barn, 23 år, 174 cm, 56 kg
Näsoperation hos Jonas Röjdmark på AK (November 2015)
Jag undrar också. Kan du lägga upp före och efter bild?
Intresserad av näsplastik, bröstplastik, fettsugning och rumpförstoring
Undrar också hur näsan ser ut nu? Hur har den förändrats sen du tog av gipset?
Opererades också på Nackakliniken för en vecka sen och har världens uppåtnäsa i gipset, tejpen trycker liksom upp den så att det ser ut som en grisnäsa och den är även kort i profil.. Vet ännu inte hur den ser ut utan gipset. Tycker däremot det är sött med lite "uppåt" näsa och sväng, vilket jag sa att jag ville ha.
Inga barn, 20 år, 164 cm, 56 kg
Gjort en näsplastik på Nackakliniken
Intresserad av fillers, bröstförstoring,
permanent hårborttagning & kosmetisk tatuering
Gjorde du total näsplastik?
Hur mycket betalade du?
Kan du lägga upp bilder?
Är du nöjd med valet av klinik?
Intresserad av näsplastik, bröstplastik, fettsugning och rumpförstoring
Ja jag gjorde en total näsplastik som kostade 42 000 kr. Vet ännu inte hur näsan ser ut då jag har plastskena fortfarande, så kan inte lägga upp bilder än. Hittils är jag nöjd med valet av klinik då jag tycker att Gustav gör riktigt fina näsor, fick ett bra intryck och förtroende men känner mig ändå lite orolig då jag hört mycket dåligt om kliniken. Hoppas bara att resultatet stämmer överens med förväntningarna :)
Inga barn, 20 år, 164 cm, 56 kg
Gjort en näsplastik på Nackakliniken
Intresserad av fillers, bröstförstoring,
permanent hårborttagning & kosmetisk tatuering
varför 42 000 kr? deras pris ligger ju på 29 000-35 000?
hur var kirurgen som person? och kliiken för övrigt?
Intresserad av näsplastik, bröstplastik, fettsugning och rumpförstoring