#1
2017, January 8 - 11:06
Inför konsultation
Har bokat tid för konsultation på Citadell kliniken efter många års "väntan"
Varit kraftigt överviktigt och ammat så brösten är inte så pigga som ungdomnen.
Dock undrar jag av er som reda har op er. Är det något jag bör tänka på att fråga på konsultationen, något jag brö förbereda mig på. Jag är både nervös och förväntansfull
Valde citadell då bekanta till mig rekommenderat dom.
—
Bröstförstoring/Bröstlyft
Konsultation 9/1 Helena S, Citadell kliniken
Op 20/2 Helena S. Citadell kliniken
510 cc hp
Strl före op: 75C
Strl efter op: 75 G
Annons
Annons
Annons
Hej Plommer!
Utifrån din profil har du angett att du är kille, jag misstänker att det blivit fel, fixar du? :)
Du kommer att kunna få mycket tips här, tills du får några svar kan du gärna kika bland våra artiklar, där finns även en "Inför konsultation".
Mitt bästa tips är att läsa på så du vet vilka frågor du vill ha svar på och så verkligen lyssna på vad kirurgen säger, så du hör just det och inte vad du helst "vill höra". Det ger bäst förutsättningar att bli nöjd i slutänden. Och gå till en kirurg som jobbar med både framför- och bakommuskelplacering, så du får hens rekommendation utifrån dig själv, inte utifrån vad hen helst jobbar med.
Moderator, medlemsansvarig och delägare i POF.
50 år, 164 cm, 66 kg
Ca femton års trasslig brösthistorik som finns beskriven i min profil, som ligger till grund för mitt engagemang i POF.
Missa inte att det är ett nytt POF på gång och att POF behöver ha en aktuell mailadress till er för att ni ska kunna logga in när det är dags (ca senhösten 2023, är prel.planen)! Dubbelkolla gärna i er profil, så att ni verkligen får mail till den adress ni har registrerat.