#1
2018, January 11 - 12:45
Frågor att ställa vid konsultation
Hej,
Ska på konsultation på lördag och undrar vilka frågor jag inte ska glömma att ställa. Kan tänka mig att man får rätt mycket information där och då att det är lätt att man, när man kommit hem, kommer på flera saker man skulle ha frågat! Är det någon som har erfarenhet??
I övrigt har jag sparat bilder på ”drömbröst” och på sådana jag absolut inte vill ha. Tänkte även ta med en egen Bh jag önskar fylla ut, tänker att man kan få lite perspektiv mot deras. Något annat jag bör tänka på?
—
Ålder: 24 år, Längd: 160cm, Vikt: ca: 45kg
Har nu: 70A/AA
Konsultation 13/1-18, reformkliniken, Tuve Mårtensson
Operation 14/2-18, reformkliniken, Tuve Mårtensson.
300 cc, motiva ergonomix, demiprofil
Annons
Annons
Annons
Rekommenderar den här tråden :
http://www.plastikoperationsforum.se/forum/brost/brostforstoring/tips-infor-konsultation-3
0 barn, 25år, 157cm, 50kg
Bröstförstoring
Konsultation Nordiska kliniken 26/9
Konsultation nr 2 NK 2/2
Op : 6/3 -18 Motiva Round Full 355/375 cc
Nordiska kliniken: Patrik Höijer
Strl innan op: 70A
Strl Efter op: 70C
Tack! Den var till stor hjälp!
Ålder: 24 år, Längd: 160cm, Vikt: ca: 45kg
Har nu: 70A/AA
Konsultation 13/1-18, reformkliniken, Tuve Mårtensson
Operation 14/2-18, reformkliniken, Tuve Mårtensson.
300 cc, motiva ergonomix, demiprofil
Kan vara bra att fråga vilken skillnad det gör om implantatet läggs bakom eller framför muskeln, så att storleken blir som du tänkt dig. Lycka till!
Ålder: 43 år, Längd: 172cm, Vikt: ca: 52kg
Intresserad av: Bröstförstoring
Har nu: Små a-kupor
Vill ha: större bröst men ändå naturliga
Klinik/Läkare: Art Clinic
Under menyn artiklar finns det också en artikel med lite tips. :)
Moderator, medlemsansvarig och delägare i POF.
50 år, 164 cm, 72 kg
Ca femton års trasslig brösthistorik som finns beskriven i min profil, som ligger till grund för mitt engagemang i POF.
Missa inte att det är ett nytt POF på gång och att ni behöver ha en aktuell mailadress för att kunna logga in när det är dags (ca senhösten 2023, är prel.planen)!
Ett tips som jag kan ge är att ha med någon, jag hade med mig min sambo (går ju även bra med vän eller annan i familjen) för att jag tycker det är bra när fler lyssnar så man inte glömmer något :)
25år, 167 cm, 65 kg
Bröstförstoring
Op 27/12 Patrik Höijer, Nordiska kliniken
625 cc hp bakom bröstmuskeln
Strl före op:75B
Strl efter op: 75E