Konsultation idag Polarkliniken, mailkontakt Örjan Gribbe
Idag har jag varit på konsultation, den slutade mycket bra. Fick träffa Marie-Christine som gör alla konsulter åt anders nilsson. Kändes bra.
Efter all information och råd så har jag nog bestämt mig för att göra ett lyft ändå. Blir väl ändå bästa resultatet om man bortser från ärren då.
Har även haft mailkontakt med Örjan gribbe på proforma som vill boka en tid fast jag sagt att jag inte har pengar, han skickar fortfarande svar till mig nu klockan 00:30, jobbar han jämt eller??? Det kostar 12000:- Mer hos honom.
Jag är väldigt klyven.
Och vilken cc ska jag välja? Om jag gör ett lyft ska jag ta minre då än jag tänkte från början? Efter ett lyft borde det väl vara okej att lägga bakom och inte riskera db?
Jag vill ha det perfekta resultatet om jag ska göra ett lyft och hur vet man vem som kommer att göra det?
Ja de ser ju fina ut, har i princip bestämt mig nu att det blir lyft och förstoring hos AN efter flera timmars tutt tittande:)
Kollat runt lite på nätet med, det finns ju massor av behandlingar mott ärr om det inte skulle bli bra.
Nu är det bara storleken och profil kvar, bestämt mig för runda men ska jag ta hög? har ju egen vävnad, men vill ändå fylla ut ordentligt men inte för
stort, 500 eller 550 funderara jag på.
jag hade ej någon egen vävnad jag...
Tänkte samma sak som du ang Örjan, han svarar alltid på mina mail halvvägs in i natten, tycker lite synd om honom som du sa, jobbar jämt ^^ Men tycker det är jättebra att man får svar väldigt snabbt! Hos vissa kan det ta en vecka innan man får svar på ett mail, sen går det ytterligare en vecka etc.
Längd: 179 cm
Vikt: 73 kg
300ml egen bröstvävnad
storlek före: 80A/B efter: 80E
Konsultation:
Akademikliniken 17 Juli 2010
Citadellkliniken 28 Januari 2011
Proforma clinic 21 Februari 2011
Op:
Bröstförstoring, Proforma clinic 22 Feb, 400/400
Ja det är jättebra att han svarar och så men han kändes lite som han prackar på mig oprationen.
Jag var på konsultation hos örjan igår och han är väldigt proffsig, kollade även upp om han hade några anmälningar på sig vilket han inte hade. Han är väldigt rak på sak :)