#1
2010, September 1 - 11:54
Descutan har "förstört" mitt ansikte...=(
Innan op hade jag vad jag minns ett fåtal små prickar i ansiktet..men efter op har jag hur många som helst, i ansiktet, uppe på ryggen och även lite uppe vid brösten. Var på ansiktsbehandling med aha peeling eller vad det heter men det hjälpte inte. Har läst runt lite och det stämmer bra in på millier...:( verkar vara mycket svårt att få bort.
Någon som har liknande problem?
Annons
Annons
Annons
på mig kliade det bara och så brändes håret sönder så att var bara att gå till frisör och klippa av en hel del.
Andra open och nu 3e blir det inget sånt i håret.
Kan du inte försöka få tid hos en hudläkare? De bör ju ha bättre koll
hittade här
http://www.google.se/imgres?imgurl=http://buybymarcus.se/addshop/userupl...(link is external)
Det avgör saken.. Inget sånt i mitt hår eller ansikte!
nä, man har ju ändå hatt på sig.
Nu är jag dåligt insatt i användningen av descutan, men måste man ta i hår/ansikte eller är det bara rekommenderat?
Nuläge: 70C/75B
Funderar på: 275-325 cc, släta, cohesive I, MP+ eller HP framför.
168 cm - 61 kg
Jag kan ju inte vara säker på att det är descutanen, men jag tror att den har hjälpt till att göra det värre :/
Söta nasse: så tråkigt att de blev så med ditt hår :( jag var förbered på swinto hår, eller vad det heter men de blev lent och fint tack och lov =) men du gör rätt, strunt i och ta det i håret.
Har bokat tid så jag hoppas få tid till en hudläkare :)
Det varierar mellan olika kliniker. Av den orsaken såg jag det inte som absolut nödvändigt och tvättade bara håret med parfymfritt schampo 2*2 gånger.
Op Bröstimplantat (2010): 325 cc/mentor/runda/mp+/coh1/Framför
Op Fettsugning haka (2021)
Op Övre ögonlocksplastik (2022)
jag behövde inte tvätta håret med det :)
gjorde min op 5 feb -10
Konsultation Gunnar Kratz 15 dec-09
Konsultation 10/10-09 Hos TammyFiabema.
Konsultation 24/6-08 hos Gunnar Kratz[/I]
Usch, nu blir jag ju livrädd att tvätta mig med descutan!
Gjort bröstförstoring och bukplastik.
Jag behövde inte tvätta hår eller ansikte med Descutan. Tänkte ägna fömiddagen åt att tvätta håret eftersom det är allt annat än frächt nu två dagar efter operationen.....Blir nog svårt att få till en snygg frisyr idag...men det gör ju inget när man hasar runt i bh och trosor mellan soffan och sängen.