Bilder på 495cc Allergan i alla lägen + MFD
Nu är det 5½ månad sen jag korrigerades och la i 495cc Allergan UHP :) Änsålänge är min MFD mkt mildare än innan, får hoppas det håller sig så, vi korrade inte MFD utan den blev bara bättre av de fastare implantaten.
Lägger upp bild på min motorväg mellan brösten när jag ligger ner med. De glider riktigt långt ut så det är obehagligt att ligga på rygg utan stöd. Så jag sover alltid med en tajt sporttopp som håller ihop dom.
Och bild på två bikinis jag tyvärr måste sälja :/ Älskar leoparden men överdelen täcker knappt bröstvårtorna. Köpte den från www.katsumi.se(link is external) och den blå är från change. Leoparden är S/M och den blå är 65E, men passar 65F och XS i underdelen.
Jag älskar iaf mina bröst och känner att jag inte är lika petig som innan korren :) De är inte perfekta och har sina fel men inget jag bryr mig om längre. Tror aldrig man kommer kunna nöja sig med brösten om man är ute efter perfektion. Så försök uppskatta förbättringen och njut av era bröst :)
25 år
168 cm / väger ca 54kg.
Mått:
första op: 15 september 2010 på Citadellkliniken av Jörg Bohn.
La i 390cc hög profil Perthese Sensitive genom armhålan delvis bakom muskeln.
Fick Muscle Flex
Jag tycker du har superfina bröst iaf :) Men kan förstå det nog inte är så bekvämt att dem glider så långt åt sidan liggandes på rygg... ser inte bekvämt ut :P
Min bröst glider med åt sidan och det är inte iheller skönt, jag kan inte ligga på rygg om dem inte har stöd.. men som sagt har man stöd så :P
Längd: 163cm
Vikt: 49kg
Bhstorlek innan op. 65F, 500cc egen bröstvävnad
Operation 26 januari 2011.
Citadellkliniken hos Ron Van Raath
Framför muskeln - Perthese High Profile textuerad, 400cc.
Bhstorlek efter op: 65H/I
------
22 juli 2011:
Åååh du har verkligen såå snygga bröst!! Favoriter ;)
Ålder: 22
Längd: 1,57
Väger: 47kg
350cc hp, runda, släta, framför muskeln
Ojj, vad långt ifrån de glider när du ligger på rygg, var det likadant före korren? Förstår att det kan kännas något obehagligt, men det gör väl inte ont va? Hur é det att ligga på mage? Din MDF har ju blivit betydligt mycket bättre också, så skönt för dig. DU har allt fått stoora bröst, hoppas de fortsäter att utveckla sig bättre än första gången, var det bara implantate du bytte i korren eller gjordes något mer?
Art clinic Göteborg
25/2-09 Kapsel, satt 2cm högreupp + smärta & missformning, delvis bakom
18/5-10 Smärta igen & muskelpåverkan, delvis bakom (rippling)
6/2-12 Korr till framför muskeln
Har haft:
Allergans anatomiska 320 & 420cc delvis bakom
Men
MrsV: tack :) ne de är inte så bekvämt. Men enda gångerna jag ligger helt på rygg naken är de gånger jag solat solarium, då känner man verkligen tyngden pressa utåt armhålorna. Så de blir inte o sola helt på rygg i sommar iaf
25 år
168 cm / väger ca 54kg.
Mått:
första op: 15 september 2010 på Citadellkliniken av Jörg Bohn.
La i 390cc hög profil Perthese Sensitive genom armhålan delvis bakom muskeln.
Fick Muscle Flex
Verkligen jättesnygga
!!!
36år
171cm
69kg
Opererades 2011 på Citadellkliniken av Johan Nordquist
400cc bakom muskeln
De är väldigt fina Malin! :)
Jag är en tjej på 20 år.
Är 162 cm & väger 60 kg.
Bh storlek före op: 75A
Bh storlek efter op: 65 I/J
Operation 1: 21 september 2010 på Citadellklinken, Peter Cosmo.
550 cc högprofil , Perthese, bakom muskel.
Operation 2: Korrigering samt b
Ettan1: tack:)
Via_dolorosa: ah de va likadant innan korren. Men mina fickor är extremt stora. Går trycka brösten åt alla håll o kanter, fast de va värre innan korren. Det gör inte ont förutom att de känns obehagligt då det känns som de ska glida ännu mer utåt om tyngden trycker utåt armhålorna. Så har alltid stöd.
Jörg misstänkte kapselbildning men det va det inte, så han sydde bara några stygn på utsidan av ena bröstet som hade glidit mer utåt än det andra. Och så försökte han töja ut muskeln lite i klyftan där jag har ont. Kul du tycker de ser stora ut :) för det är de jag vill ha :)
25 år
168 cm / väger ca 54kg.
Mått:
första op: 15 september 2010 på Citadellkliniken av Jörg Bohn.
La i 390cc hög profil Perthese Sensitive genom armhålan delvis bakom muskeln.
Fick Muscle Flex
Jag tycker att de är jättesnygga! Och MFD:n har ju blivit mycket bättre :)
Tjej 34år, 158cm & 48kg
Innan op, BH-storlek: 70A, Bröstbredd: 11,8cm
2011-02 (Jörg Bohn, Citadellkliniken Landskrona) Perthese 440cc HP, Bakom muskeln med snitt i armhålorna
2012-02-09 Korrigering av DB; höjning av bröstveck och byte av implantat (Jörg Bohn, Citadellkliniken Landskrona), Mentor 590cc UHP, Bakom muskeln med snitt i bröstvecken
2019-10-14 (Jörg Bohn, Citadellkliniken Landskrona) Uttag av bröstimplantat och kapsel
Som jag tidigare sagt: Jag tycker du har POF:s snyggaste bröst.
Visst är det tråkigt när det ska bråka, men jag älskar det du skriver i sista stycket. Man måste försöka hitta det positiva, istället för att bara se felen. Så haar jag tänkt om mig själv flera gånger.
Mina tvillingar vill också krypa ut mot armhålorna :( Lagom snyggt med en motorväg där, men ärligt, hur snyggt var det innan operationen. Helt platt och sladdrigt... Jämfört med då, så är allt snyggt :P
Art Clinic Per Windh
MENTOR. CPG 323 (HP). 495cc. Coh III
Op 2/9-2010
zelecta: tack så mkt!! :) ne det är mkt bättre än innan :P fast jag tycker mina bröst innan op va snyggare liggandes, nu ser det mer...efterblivet ut :P
Jag tror det mest var storleken jag va missnöjd med innan egentligen, och inte mfd smärtan osv, för nu när jag är nöjd med storleken kan jag acceptera det andra felen trots de inte är så roliga. Så ett storleksbyte kan lösa sitt missnöjd helt :) trots storleken inte ändras jättemkt
25 år
168 cm / väger ca 54kg.
Mått:
första op: 15 september 2010 på Citadellkliniken av Jörg Bohn.
La i 390cc hög profil Perthese Sensitive genom armhålan delvis bakom muskeln.
Fick Muscle Flex