Välkommen till nya Plastikoperationsforum
e-licious profilbild

e-licious

Kvinna ·

28 jun, 2012

Få bort celluliter utan ingrepp?

Cellulitbehandlingar

Hej tjejer. Jag undrar om det finns något sätt man kan få bort celluliter/gropar i benen och låren utan att göra ett ingrepp? har inte mycket, men stör mig ändå väldigt mycket på detta så det syns i vissa vinklar.. ja ni förstår nog ;) Finns det något som hjälper tro? :)

Sortera efter

Carolined profilbild

Carolined

Kvinna ·

28 jun, 2012

Träna som en jävla dåre, det har jag börjat med!

0 Gilla

e-licious profilbild

e-licious

Kvinna ·

28 jun, 2012

vill träna men är ingen sportfåne så elitnivå blir det nog inte, tyvärr:P haha...

eller hur ofta menar du ? :P

0 Gilla

Chicababe profilbild

Chicababe

Kvinna ·

28 jun, 2012

Jag får massor med celluliter överallt så fort jag går upp lite i vikt och framförallt när jag inte tränar.. Det verkar dessutom komma lättare ju äldre jag blir -URS!! Jag har hört att torrborstning av områdena ska hjälpa, så att blodcirkulationen kommer igång. Det verkar som det hjälper med att blodcirkulationen kommer igång alltså, så träning är nog det bästa, det hjälper mig iaf... : )

0 Gilla

 profilbild

Anonym användare

28 jun, 2012

Min bästa kompis håller just nu på att utbilda sig till spa och hudterapeut och där har dom lärt sig att man ska växla mellan att spola kallt o varmt vatten på celluliterna när man duschar :) Testa!

0 Gilla

Carolined profilbild

Carolined

Kvinna ·

28 jun, 2012

Ja jag känner att huden har blivit fastare, och blodcirkulationen förbättras ju. Grejen är den att det är som hårda strängar i huden som fäster huden till kroppen, vissa strängar är kortare än andra. det är alltså dessa strängar som drar ner huden och som skapar groparna. så krämer och allt annat kanske hjälper för stunden men inte i det långa loppet

0 Gilla

Visar 1 till 5 av total 14 objekt

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem