Gör gipset så näsan ser mer uppåt ut/ grisnäsa??
Jag har idag opererat näsan. När jag kom hem bytte jag ut kompressen som man har under näsan eftersom den var väldigt blodig. Kollade då på mina näsborrar och har två gula grejer intryckta där som jag ska dra ut på söndag pga att han gjort nässkiljeväggen på mig. Hur som helst, när jag tittade så tycker jag att min näsa ser väldigt "uppåt" ut typ grisnäsa. Upplevde ni det också så? Eller såg det inte alls uppåt ut på er?
Jag tror att det kanske är gipset och dom där gula grejerna jag har intryckt i näsan som gör så det ser mer uppåt ut?? Hur var det för er? Känns hemskt när jag kollar utan kompressen, ser liksom jätte uppåt ut! upplevde ni det också uppåt och grisnäsa innan gipset togs bort? Snälla vill verkligen ha svar!!
Jag frågade direkt efter op hur min nästipp blev, om den blev som den var (jag ville varken ha en uppåt eller nedåt utan så som jag redan hade innan op) och då svarade han att den nog är lite mer uppåt nu
Börjar få lite panik, så hur var det för er?
inga barn, 22år, 169 cm, 56kg
Konsultation:Richard Rylander februari 2013
Planerad näsoperation Maj 2013
Jag hade en riktig grisnäsa de 3 första dagarna. Det var gipset och även svullnaden som gjorde att näsan kröp sig uppåt. Men det la sig sakta men säkert, dag för dag
Näsplastik. Tog bort knöl på ena sidan av näsryggen
inga barn, 22år, 169 cm, 56kg
Konsultation:Richard Rylander februari 2013
Planerad näsoperation Maj 2013
Tror att krämen är för att minska svullnaden och blåmärkena som uppstått vid operationen. Vet dock inte om det är så. Ring och hör med kliniken för säkerhets skull! :)
Näsplastik. Tog bort knöl på ena sidan av näsryggen