#1
2011, March 28 - 18:10
Hur sänker man ett bröstveck?
Hej,
Tycker att mitt ena bröst sitter lite högre upp än det andra.
Nån som vet hur man sänker ett bröstveck? Måste man sövas eller kan man göra det med lokalbedövning?
Har mina ärr runt vårtgården så jag misstänker att man i s f måste göra nya undertill??
Många frågor, men hoppas någon vet?
Tack & Kram
Annons
Annons
Annons
Bra fråga! Mitt ena e oxå större e lite rädd för hur det kommer se ut med implantat sen efter
ser förresten att du haft både bakom muskeln och nu framför. Får jag fråga hur du upplevde tiden efter om du jämför med bakom och framför. Vissa säger ju att vid en framförplacering läker det fortare, men hur tyckte du det var?
kan du inte lägga in lite bilder? jag har ocså 250 cc men dem är SÅ STORA. kul o jämnföra med andra. jag la in så lite för att jag knappt vilel få större så har jag sjukt stora nu endå.
22 år, 163-64 cm, ca 49-50 kg
0 barn
Önskemål, liten bröstförstoring för att ändra form av bröstet + vårtgårdsplastik
Operationsdag 1 mars, Citadellkliniken. 275cc/250cc MX profil, samt vårtgårdslyft+vårtgårdsförminsknin
Det läkte absolut fortare efter framförplaceringen. Hade så mkt muskelpåverkan innan, nu har jag ingen alls vilket är jätteskönt. Däremot är jag ganska tunn så ena bröstet får en ganska ful linje av Rippling. Det är samma bröst som är lite högre än det andra.
Skulle tro att det blev bättre om det flyttades ner som det andra, men jag vet inte om det är värt ingreppet... Vacklar lite och väntar 2 månader tills 6-mån kontrollen för att höra vad kirurgen tycker.