#1
2011, May 2 - 16:03
Har räntligen lagt upp en bild
Här nu tagit mod till mig o laggt upp en blid på mina så kallade bröst.
Vad tror ni, kommer 350cc ge mig el 70 C/D eller borde jag ta 357 cc ist el 400cc ?? får de plats?
Har min slutgiltliga konsultation idag kl 19.00 så jag vill verkligen kunna komma dit med ett konkret beslut o inte bara en massa kanske så ja hoppas verkligen att ni tjejer kan hjälpa mig!! Har fått så många bra tips o svar tidigare..
Så vad tror ni???
Annons
Annons
Annons
vad för profil ska du ha?
de har en stor betydelse. jag har 450 hp och hade egen vävnad innan jag har nog en 70E nu
32år, 3barn
174cm 67kg
Bröstmått 73cm
konsultation på Proforma hos Örjan Gribbe 28/1
operation 22/2
450hp bakom
BH st innan 75b efter???
Har inte bestämt mig för de än heller utan har tänkt ta upp de på min kons ikväll, men funderingarna går kring mp el hp. Är de väldigt stor skillnad på de även storleksmässigt?? Har bara tänkt att de har med utseendet att göra, är jag helt ute o cyklar då??
Jag funderade mellan dessa två, bestämde mig för MP 350 cc. Det som var skillnaden var att HP i samma hade mindre bas och större put.
Lycka till!!
Tack så mkt!!
Tror faktiskt att de lutar mer åt MP för mig oxå. Vill ju ha lite out men inte jätte mkt. Så MP blir nog bäst då, hoppas jag. Får höra vad Peter har att säga om saken sen ! =)
tycker du har ett bra utgångsläge. du kommer säkert att hamna på minst 70d i bh. men det kommer väl att se ut som en stor b liten c. :)
Född: 1988
Längd / Vikt: 163 cm, 65 kg
Storlek innan op: 70B, 76 cm under brösten.
Storlek efter op: 70 F
-Operation, 24 Juli 2010, 375 cc, subfacia
Vart ser man bilden någonstanns? eller är jag för ny för att kunna se den? har inte riktigt hunnit fatta det här ånnu:)
Välj hp tycker jag, du har lite liknande mina bröst fast mildare form av tubulära och då fyller hp ut bättre. Och så mycket cc så att brösten blir breda, tror minst 400 cc. Jag lade in 425 resp 450 cc och har typ 70E eller F i bh, ser ut som en c-kupa när jag har vanliga kläder på.