Annons
5 posts / 0 new
Last post
#1 2010, September 24 - 23:47
anonym (not verified)
anonym's picture

Vilsen

Åh, nu har nedräkningen till op verkligen satt igång. Har typ varit inne på det här forumet och läst dygnet runt sen konsultation. Ringde kliniken i dag för att höra mig för lite mer om vilket implantat, framför/bakom, yta och hur mycket utrymme cc är satt på summan av operation. Hade ju liksom bestämt 300cc, men nu vet jag inte. Jag var nog så nervös att jag glömde bort allt Gustaf sa på konsultationen. I och med detta, bokade dom en tid 8:e okt (veckan före op), så kan jag gå igenom alla mina frågor, då det är viktigt att vara säker på allt innan op. Tyckte jag var seriöst av dom att direkt boka en till konsultation istället för att ta det via tfn. :) Givetvis kostar det inget.
Ajjaja, ville bara skriva av mig lite och tacka POF för att Ni finns!!

Annons
2010, September 25 - 22:46
linalisa
linalisa's picture
Offline
Last seen: 9 years 9 months ago
Silver
Joined: 2010-07-16 19:33

Det blir bra ska du se! Skriv ner alla tankar och frågor på ett papper o ta med på konsultationen =)
lycka till

Opererad på Citadellkliniken den 26 Augusti

320cc mp profil perthese

Före: Liten A-kupa

Efter: 70c/d

156 cm , Vikt 50 kg

2010, September 25 - 23:11
Marina
Marina's picture
Offline
Last seen: 2 days 20 hours ago
Moderator
Joined: 2010-04-14 19:00

Bra, red ut alla tvivel i förväg!

Ta gärna lite inspiration från sidan under menyn Av Intresse om just saker att tänka på inför konsultation...

Moderator, medlemsansvarig och delägare i POF.
50 år, 164 cm, 72 kg
Ca femton års trasslig brösthistorik som finns beskriven i min profil, som ligger till grund för mitt engagemang i POF.
Missa inte att det är ett nytt POF på gång och att ni behöver ha en aktuell mailadress för att kunna logga in när det är dags (ca senhösten 2023, är prel.planen)!

2010, September 26 - 09:10
anna73 (not verified)
anonym's picture

Tack!
linalisa: Har precis läst bloggen, bra tips om halstabletter och du ser ut att ha fått jättesnygga bröst med den storleken, Grattis :)
Marina: Har skrivit av en del därifrån :)

Annons
2010, September 26 - 14:34
linalisa
linalisa's picture
Offline
Last seen: 9 years 9 months ago
Silver
Joined: 2010-07-16 19:33

anna73: ja halstabletter är verkligen att rekommendera, eller salivin som man kan köpa på apoteket som är salivstimulerande, för man blir super torr i munnen. Tack så mycket =)

Opererad på Citadellkliniken den 26 Augusti

320cc mp profil perthese

Före: Liten A-kupa

Efter: 70c/d

156 cm , Vikt 50 kg

Annons
Annons
Annons