Annons
4 posts / 0 new
Last post
#1 2012, August 16 - 17:35
Myzan24
Myzan24's picture
Offline
Last seen: 2 years 3 months ago
Silver
Joined: 2011-10-09 23:47

äntligen fått veta ca.

Pratade med op planeraren på USÖ i veckan och äntligen fick jag en ca tid,

Oktober är preliminär datumet för min stora bukplastik.

 

Läntar så mycket, kommer bli första julen/vintern som jag har en platt mage, kan knappt förstå det.

 

Har gått ner någa kg till så står nu på 64-65kg och huden hänger mer än någonsin jobbigt nog.

 

Skämms sjukt mycket över min kropp men men snart är det ändring på det, skönt nog. börjar tyvärr känna av all hud och börjar få ont i ryggen till och från men lever iallafall även om det är riktigt jobbigt.

 

Ålder: 32 år,
Längd: 157cm,
Vikt: ca: 57kg
Intresserad av: Bukplastik och bröstlyft
Har: hade 95 G/F och gått ner till ca 70/75 C/D och har också en hel del hud på magen.
Bröstlyft gjort den 11/2-2012.

Blivit godkänd för bukplastik och Bröstlyft

Annons
2012, August 16 - 18:39
hösten2012
hösten2012's picture
Offline
Last seen: 8 years 1 month ago
Silver
Joined: 2011-08-15 21:53

Grattis! Vad roligt att du fått ett datum!

Och framförallt bra jobbat med viktnedgången! Då tänker jag främst inte på det yttre utan tänk vad mkt bättre din kropp och dina inre organ mår nu!

Kommer bli kanon med magen sen :-)

34 år
165 cm lång
65 kg
Singelmamma med 2 barn.
I slutet av juli gjorde jag en intimoperation pga diverse olika förlossningsskador.
I slutet av september kommer jag göra bröstlyft med inlägg samt stor bukplastik.
Hyfsat vältränad för övrigt men har

2012, August 16 - 18:49
Villblifin
Villblifin's picture
Offline
Last seen: 10 years 5 months ago
Silver
Joined: 2012-08-06 11:11

Grattis!! yes Vad spännande!

 

36-årig 2-barnsmamma. Längd 169 cm, vikt 70 kg. Har gjort en stor bukplastik med navelförflyttning och fettsugning på Art Clinic i Uppsala 20/8 - 2012.

2012, September 11 - 16:47
Myzan24
Myzan24's picture
Offline
Last seen: 2 years 3 months ago
Silver
Joined: 2011-10-09 23:47

ledsen som få. i fredags ringde dom från usö.

Kunde få en kortvarsel tid, så jag tackade ja, tanken var att op skulle vara om 2 dagar, men vad händer. 

Skolan ger mig inte ledigt utan säger, då får du tyvärr avsluta dina studier och är välkommen att söka om 1 år igen.

 

Jag ville bara dunka huvudet i väggen och gråta.

Efter att ha pratat med läraren och frågat om jag kan få ledigt i oktober för op så svarade han ja och han lovade mig 2 veckor som jag unde plugga hemma och skicka in uppgifter via datan sen bara telefonkontakt och kolla av hur det går.

 

Så med sorg i hjärtat så fick jag inse att jag får vänta tills oktober, dock är det knappt 1 månad kvar så det går snabbt skönt nog.

 

tror det kommer bli super bra, insåg att jag vill inte kasta iväg 1 år av studier bara sådär, det är inte värt det på något sätt alls.

 

Plus att jag kan planera mer för op, har lite saker att köpa hem och fixa med hemma så jag dels slipper laga mat första veckan.

 

Men jag längtar, det gör fortfarande väldigt ont i hjärtat då jag längtat så otroligt mycket efter operationen och så blir det såhär..

 

Men men det är bara att tjuren vid hornen igen nu och inse att jag kan gå ner kanske 2-3 kg till för bästa resultat

Ålder: 32 år,
Längd: 157cm,
Vikt: ca: 57kg
Intresserad av: Bukplastik och bröstlyft
Har: hade 95 G/F och gått ner till ca 70/75 C/D och har också en hel del hud på magen.
Bröstlyft gjort den 11/2-2012.

Blivit godkänd för bukplastik och Bröstlyft

Annons
Annons
Annons
Annons