#1
2011, December 24 - 00:58
Sport-BH fråga... please help!
Hej alla,
Opad på proforma..
Undrar om sport BH, är det verkligen det enda alternativet efter op? Kan man inte ha nånting annat? Örjan sa att det inte spelar roll, så länge den inte har bygel.. vad säger ni?
Sen behöver jag även tips på bra sport bhn.. gärna lite snyggare..
Är det dumt att jag gått med proformas bh i 2,5 veckor nu? Har liksom inte haft ork till ta mig ut o köpa nåt som kommer få mig o se ännu fulare ut.. :(
Tacksam för svar!
God jul oxå.. kram
—
Ålder: 26 år, Längd: 165cm, Vikt: ca: 53kg
Intresserad av: Bröstförstoring
Har nu: 70D
Klinik/Läkare: Varit på konsultation hos Carl-Johan, men bestämde mig för att boka operation hos Örjan istället. (Proforma).
375 HP delvis bakom.
Opererades 7 de
Annons
Annons
Annons
Du kan välja vilken bh som behagar så länge den inte trycker på ärr eller på implantat, detta gör oftast en bh med bygel.(kan pressa implantat till fel läge) Det som är viktigt är att din bh ger ett bra stöd och inte att den "förflyttar". Därför är det oftast lättare att hitta en sprortis. Många trivs i ammningsbh också.
Art clinic Göteborg
25/2-09 Kapsel, satt 2cm högreupp + smärta & missformning, delvis bakom
18/5-10 Smärta igen & muskelpåverkan, delvis bakom (rippling)
6/2-12 Korr till framför muskeln
Har haft:
Allergans anatomiska 320 & 420cc delvis bakom
Men
Jag köpte min sportbh från www.plastikplagg.se Den är jätteskön nu när jag använt den i några dagar. Första dagarna tyckte jag att den satt lite tajt. Hade nog varit smart att använda den lite innan så den hade hunnit tänjas ut lite.
Lite dyr kanske men som sagt är skön, ger bra stöd och har ett fint mönster. Ser ut som om man har ett vanligt sött linne under. Just nu har jag den under en ganska urringad topp. :)
God Jul!
jag köpte min sport bh på change (bra och syns inte under kläder) :)
den är sååå skön nu har det gått 3 månader men kommer nog ha denna tills brösten blir 6 månader! ;P
den är prisvärd med!
400 ca!
Opererad på De VitaNova den 6 oktober.
390cc High profil Cohesive 3, medium height.
Före: 75C kupa (65E) (hade fel underband i alla år)
Efter: 65H kupa
165 cm , Vikt 58kg (ska ner till 52kg)