Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Sema1

Sema1

Kvinna ·

Bröstförstoring med implantat aug 26 - Akademikliniken - Stockholm Angelica Hagelberg

Proceduren utförd av Angelica Hagelberg vid Akademikliniken - Stockholm

Jag har varit på andra kliniker tidigare, men jag har aldrig varit så nöjd med hela upplevelsen som jag är här. 🤍

Förberedelser

Allting gick bra

Råd och tips till andra

Angelica – enligt mig den vassaste kirurgen! ✨

Upplevelse på kliniken

För två veckor sedan gjorde jag om mina bröst och den här gången valde jag att gå lite större 🤍✨

Jag var redan så otroligt nöjd med mitt tidigare resultat, så för mig var det en självklarhet att gå tillbaka till Angelica. När man känner sig trygg med någon och vet att man är i rätt händer vill man inte gå någon annanstans.

Hon är så lyhörd, noggrann och fantastisk på att förstå precis vad man önskar. Jag ville ha lite mer fyllighet men fortfarande ett fint och naturligt resultat som passar min kropp – och jag känner verkligen att vi fick till precis det jag hade framför mig.

Det har bara gått två veckor och allt är fortfarande i läkningsprocessen, men jag är redan så himla glad och nöjd. Ser verkligen fram emot att se slutresultatet när allt har lagt sig ordentligt 🤍

Så tacksam för ännu en fin upplevelse och för att jag återigen kände mig så trygg genom hela processen. ✨

Återhämtning och läkningsförlopp

Finns ingen läkare i världskartan som bryr dom om sina patienter som Angelica

0