Forum
Populärast
Alla forumkategorier
Skapa ny tråd
Bröst
Bröstförstoring
Bröstförminskning
Bröstlyft utan implantat
Tubulära bröst, korrigering
Explantation/Uttag av implantat
Övrig Kropp
Fettsugning
Bukplastik
Rumpa
Intimkirurgi
Övrig Kroppskirurgi
Cellulitbehandlingar
Kroppsskulptering
Övriga salongsbehandlingar kropp
Ansikte - Huvud
Ansiktslyft - ansiktsplastik
Näsoperation - Näsplastik
Ögonlocksplastik
Mun-, käk- och hakplastik
Halsplastik - Halslyft
Övrig ansiktskirurgi
Injektionsbehandlingar
Laser- & ljusbehandlingar
Hudvård, smink, övrigt inom skönhet
Estetisk tandvård
Hud
Hudreduktion, borttagning av hud
Hudförbättring/hudföryngring
Hudproblem
Hårborttagning
Blodkärlsborttagning
Hår
Hårproblem
Hår (frisör)
Kliniker
Stockholm, Uppsala, Västerås mm
Göteborg och Västra Götaland
Kliniker i norra Sverige
Kliniker i södra Sverige
Kliniker i norden
Utomlands
Övrigt - kliniker
Övrigt
Plastikkirurgi allmänt
Ekonomi - Finansiering - Lån
Kläder: operationsplagg, BH mm
Träning, kost och vikt
Anslagstavlan
Övrigt ämnesrelaterat
Frågor, support och förslag
Frågor och svar om POF
Info från POF
Information från kliniker
Pressreleaser
Operationsberättelser
Visa alla
Medlemsgalleri
33
Kirurger
Sortera efter
Sonia
20 aug, 2023
Jag har tidigare gjort bukplastik, lårplastik (fettsugning) samt bbl dock inte med lyft utan fyllde enbart ut rumpan. Då det behövs en korrigering eftersom jag har fått fula veck under rumpan så undrar jag om det finns fler som gjort denna operation och hur det blev. Det som kommer göras är ett snitt från höft till höft baktill och sedan ett regelrätt lyft samt även fettsugning då jag tycker rumpan blev för stor). Det ska även korrigeras lite fula "snibbar" vid höfterna som blev efter min bukop.
starlet
16 feb, 2022
Nån som provat eller vet nåt om det nya bbl som är med injektioner? Inget fettsug alltså.
Nina55
24 aug, 2018
Hello. Har bokat en tid med Jonas Röjdmark för fettsugning av rumpa samt rumplyft. (Ska förminska rumpans volym samt göra rumplyft då jag vill ta bort s.k ”banans rolls”) När jag var på konsultation var han tvungen att ta råd och diskutera med sina övriga kirurger , hur han ska genomföra detta på bästa sätt. Just för att han inte var så erfaren av denna typ av operation samt att fettsugning av rumpan är väldigt känsligt och kan bli fel väldigt lätt då det finns risk att den blir hängig som en gammal tants om man fettsuger för mycket. Operationen är om ca 30dagar, och vi har gått igenom alla steg och det känns tryggt men ändå väldigt nervös. Någon som har erfarenhet av Jonas? Vilka operationer ni genomfört med han , pris, nöjd m.m .Rubbet :) dela med er snälla :))
sobe00
20 nov, 2017
Vem kan hjälpa mig att få reda på hur man mår efter ett rumplyft och hur året ser ut. -kan man sova på rygg eller är mage ett måste -hur går det att lyft och röra sig -när är man på fötterna -dränage i ryggen -var sitter ärren -blev även låren snygga -hur håller man såren rena Tack alla!
Visar 1 till 4 av total 4 objekt