Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

16 dagars bröst. *Bilder*

Bröstförstoring
Känns skönt att de hunnit bli 16 dagar nu och att det är mindre än 2 veckor kvar med tortyr bh:n och bandet 😀 (förhoppningsvis). Tycker dock att dom ändrar form lite från dag till dag. Kanske är så ibörjan?  Tycker även att de sitter långt ner speciellt när jag har kläder på mig.Är det bara jag eller sitter de långt ner??Har inga påklädda bilder här men vad tycker ni??
11

Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare

Ingen??
Gilla
Bun11

Bun11

Kvinna ·

Jättefina! De passar så bra på dig! Grattis :)
Gilla
Lingon

Lingon

Kvinna ·

Ser jättefint ut tycker jag! Du får skaffa en schysst bh sedan om du vill få upp dem lite! ;-)) Stort grattis till ett fint resultat!
Gilla
Ellada81

Ellada81

Kvinna ·

helt ny här...hur hittar man bilderna på era bröst efter operationen, eller måste man vara guldmedlem?
kan inte se dina bilder?
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Bun11 & Lingon - Tack!
Ellada81- Ja du måste vara silvermedlem innan du kan se avklädda bilder.Gå in på fliken Medlemskap och underfliken medlemsnivåer så ser du vad som krävs för att bli silvermedlem(högst upp på sidan).
Gilla
MissFiona

MissFiona

Kvinna ·

Fina!! Grattis.. Före bilderna var rätt lika mina så får väl samma resultat som dig. Var 500cc Max du kunde få?? Har själv funderat på 500 cc men vet inte om det inte blir för stora eller kanske för små sen :-).
Gilla
GoldenHoney94

GoldenHoney94

Kvinna ·

Jättesnygga! Men det känns som att tortyrbehån har gjort sitt så att säga, och om du fortsätter med den trycks de ner mer? Har själv ingen erfarenhet av tortyrbehå eller bröstband. Det känns som att du snarare skulle behöva stöd underifrån än tryck ovanifrån?
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

MissFiona:Tack!! Jag kunde lätt gå upp till 550 oxå enligt Peter men när jag provade 500 kändes det väldigt stort så 550 var inget jag änns provade. Tycker dock inte att 500 blev så stort. Kunde nu i efterhand lätt tagit 550 men känner mig ändå inte missnöjd med stl om du förstår vad jag menar.Hoppas på att mina ska få lite bättre form. Peter drog och slet i dom på första återbesöket och sa att så här kommer det se ut sen och då såg det mkt bättre ut än va det gör nu :/ Nu är det väll bara att låta naturen ha sin gång och hoppas på det bästa.
 
missekan:Tack! Nej tortyr bh:n är för att få vecket under bröstet och alla bör väl ha den i 4 veckor.Vad jag hört gör även citadell större fickor vilket gör att bh:n måste vara på så det kan läka ihop där.Bröstbandet är inte bara till för att trycka ner implanat som ligger högt upp utan för att få mer underpol och så att bröstvårtan kommer högre upp,och det behöver jag verkligen. Känner inte riktigt att jag haft den där extrema överpolen som de flesta får.Känner oxå att jag vill ha mer stöd underifrån och har mailat Peter idag om jag kan få en hel( dvs inte uppklippt) tortyrbh) Får se vad han säger.
Gilla
GoldenHoney94

GoldenHoney94

Kvinna ·

Okej! Sjukt snygga i vilket fall, de ser naturliga men fasta ut liksom, den bästa kombinationen liksom!
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Tack missekan! Själv hoppas jag på att de har en del  " jäsning" kvar och att det kommer förändras en del till :)
Gilla
geléhallon

geléhallon

Kvinna ·

Det kommer nog bli ett par fina naturliga sillisar, du kommer nog aldrig få ett par runda slitzbröst så att säga.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem