Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Complete

Complete

Kvinna ·

169 cm och ca 75kg, hur mycket CC? vad har ni?

Bröstförstoring
Precis som rubriken lyder. Jag är 169 cm och väger ca 75 kg. Tycker alltid jag haft smal överkropp och bredare nedtill.
Undrar hur många CC ni har?.. 
8

Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare

Vi är nog byggda liknande, jag är något längre. Jag la in 500cc, de ser ganska stora ut utan kläder märks nästan inte alls med :)
Gilla
fisssy

fisssy

Kvinna ·

Hur stor kupa har du nu ungefär? Med 500 cc? Jag ska lägga i 350, och börjar fundera på större...
Gilla
sussipussi

sussipussi

Kvinna ·

168 cm 75kg la in 595cc A kupa innan op, nu vet jag inte än ;)
Gilla
Prelin

Prelin

Kvinna ·

Jag är ganska lik dig, lite längre dock å hade 75c-d innan. Ja la in 375. Skulle tro att jag hamnar på 70g/75f, fast det är en totalt okvalificerad gissning.. Ska leta efter min första bh idag :)
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

jag har 70F med mina 500cc.. Stirra er inte blinda på kupan för den kan bli helt olika för alla. Det är både lutning på bröstkorgen, omkrets, diameter på implantat och alla möjliga faktorer som spelar in. Ex är en kompis som har 85DD, de är gigantiska Mina 70F ser pyttesmå ut jämfört med dem. Men hennes bröst är har mindre diameter
Gilla
tiesta

tiesta

Kvinna ·

Jag är 167 och ca 80 kg, lade in 500 cc. Ser väldigt proportionerligt ut till min kropp. Hade knappt en 75A innan, har 75D nu.
Gilla
Complete

Complete

Kvinna ·

Jag har 65C nu el 70B.. Är smal över bröstkorgen..mer mage och rätt stor över rumpa och höfter.
Har väldiga problem att hitta bh. 75A är typ för stort och 70B sitter inte riktigt bra heller.:(
Gilla
Snurran88

Snurran88

Kvinna ·

Jag väger också 75 kilo men är 163 cm och valde 350cc bakomplacering. Tycker det kändes lite för litet såhär i efterhand, men min kirurg rekommenderade det eftersomjag haft väldigt mycket häng på mina tidigare & att risken för att de blev hängiga igen skulle öka om jag valde för stora.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem