Malin88
Kvinna ·
26 dec, 2011
3 månaders bröst! 495cc Allergan :)
BröstförstoringNu är brösten i stort sett färdigläkta :) Är fortfarande jättenöjd med storleken och formen. Fastare och 100cc räckte :) Har ju alltid varit missnöjd med mina 390cc, och när jag tittar på mina bilder från innan korren är jag glad jag bytte implantat. Klyftan är mkt jämnare och de är fylligare och lite rundare i formen. Nu väntar jag bara på att ärren ska bli fina, fick massa utslag för nån dag sen från en ny tejp jag köpte från apoteket. Tycker det är jobbigt att behöva tejpa så länge, det kliar och känns bara ivägen och skäms typ att duscha på gymet när man har tejp under brösten. Jag har lite mer rippling än innan, mest i klyftan, men det syns knappt för när man böjer sig så skuggas klyftan. Däremot känns ripplingen mkt mer med allergan än perthese. Beror nog på att allergan har ett tjockare höje och grövre texturering och blir därför grövde veck. Men jag accepterar min rippling, är man tunn upptill är det svårt att va helt fri från rippling. :) Lägger upp lite bilder och bilden jag skickade till Jörg innan jag fick korr. Om inte implantatet "knycklat" sig den gången hade jag nog aldrig fått korr, hade ju bett om korr 2 gånger innan. Men är lite förvirrad vad jag korrade, för så mkt rippling hade jag inte så jag borde fått nya implantat, allt berodde nog på att implantatet betedde sig lustigt ibland. Så det är svårt att svara på vad jag korrade för det vet jag knappt själv :P Men det va nåt fel iaf och det känns mkt bättre nu :)
Sortera efter
Livsnjutaren
Man ·
26 dec, 2011
Dina bröst är helt perfekta i mitt tycke, verkligen ett kanonresultat!
0 Gilla
via_dolorosa
Kvinna ·
26 dec, 2011
Jag tycke de är jätte fina. Du säger att du har lite rippling, har du det enbart när brösten är nakna eller syns de även i bikini/bh?
0 Gilla
Malin88
Kvinna ·
26 dec, 2011
livsnjutaren: tack så mkt :)
via dolorosa: tack! :) ripplingen syns bara när jag böjer mig framåt, så det kan synas i bikini/bh om det är ljust uppifrån, men det syns inte så mkt :)
0 Gilla
via_dolorosa
Kvinna ·
26 dec, 2011
Malin88: Tack för dit svar. Ska nämligen själv flytta fram och byta implantat samtidigt och jag räknar mé att få rippling men hoppas såå på att det inte ska synas i bikini eller bh.
0 Gilla
Malin88
Kvinna ·
26 dec, 2011
0 Gilla