
Tussen
Kvinna ·
3D-bilder jämfört m verkligheten?
Hjälp! Jag håller på bli galen av att fundera kring storleksval på implantaten.. Efter att ha gjort ristestet hemma under flera dagar så kändes 500 cc bra (5dl). Efter att ha varit på konsultation och provat ut implantat så började jag vela mellan 450 och 500. Till slut landade jag ändå i att 450 skulle bli bra. Bad om att få 3D-bilder mailade från min kirurg och de ser så gigantiska ut, hahaha! Fick bilder på 200, 300, 400 och 500. Där 500 ser alldeles för stort ut. Utifrån bilderna så ser det ut som att jag ska välja 300-400 cc. Så nu undrar jag, ni som sett 3D-bilder innan, hur väl stämmer det överens med verkligheten?!? Snälla ge mig råd. Laddar upp 3D-bild på min sida så kan ni se.
Sortera efter

Pepe
Kvinna ·

dalkullann
Kvinna ·

Tussen
Kvinna ·
Det såg verkligen gigantiskt ut. Mina 550cc ser ut som storleken på 200cc på dina 3d bilder.. Haha. Fråga kirurgen om det kommer se så stort ut eller om det är missvisande. Vet att många kirurger säger att 3d bara är en fingervisning. Jag tror mer på att du ska gå på hur det kändes när du provade storlekarna.

Tessie_91
Kvinna ·

Tussen
Kvinna ·
Mina 3d-bilder var inte så likt hur brösten blev i verkligheten. Formen i profil tyckte jag stämde mer överens :P
Du kan se 3d-bild på min profil (enbart framifrån).
Jag har 500cc och tycker inte att de är för stora. Jag tycker ju att det är stora bröst, men inte att det ser/känns konstigt på min kropp. :) Men skulle inte vilja ha större iaf :P

taste
Kvinna ·

Tessie_91
Kvinna ·
Mina 3d-bilder var inte så likt hur brösten blev i verkligheten. Formen i profil tyckte jag stämde mer överens :P
Du kan se 3d-bild på min profil (enbart framifrån).Jag har 500cc och tycker inte att de är för stora. Jag tycker ju att det är stora bröst, men inte att det ser/känns konstigt på min kropp. :) Men skulle inte vilja ha större iaf :P
Tack. Har kollat. Och jag är ute efter liknande resultat som dig. Men tittar man på mina 3d bilder så tycker jag att 500 ser för stort ut. Men man ska kanske inte stirra sig blind på den. Blir nog 450 för mig som det känns men ska ringa kliniken och diskutera mina sista funderingar :)

Tussen
Kvinna ·