
Leira
Kvinna ·
31 mar, 2014
*3D simulerings bild* Någon med liknande förutsättningar som ska göra lyft + Implantat?
Var på Laser & Estetik och hade en konsultation med Patrik Höijer, Han sa först att lyft inte behövs för att få ett bra resultat, men för att få mina drömbröst som jag förklarade det så vore lyft bästa alternativet. Jag tycker dom ser hängiga ut med implantatet med och vill inte riskera att inte bli helt nöjd, eftersom det är formen som är viktigast för mig.
Sortera efter

Silky
Kvinna ·
31 mar, 2014

Körsbärsblomma
Kvinna ·
31 mar, 2014
Bröstens resultat på 3D-bilden brukar se lite naturligare och hängigare ut än det verkliga slutresultatet vad jag förstått.

Leira
Kvinna ·
31 mar, 2014

Körsbärsblomma
Kvinna ·
31 mar, 2014
Är dessvärre inte så insatt i den frågan så den kan jag tyvärr inte svara på. Men maila Patrik får du se, han brukar vara snabb på att ge svar :)

Leira
Kvinna ·
01 apr, 2014
Jo jag tänkte göra det :) Har redan hans mail men tack iaf ! ^^
Jag har liknande utgångsläge 70 e/f, dock mera häng. När jag hade konsultation med Örjan så tyckte han att man ska göra lyft och ta bort mycket egen vävnad. Frågade du Patrik, hade han nån åsikt?