
via_dolorosa
Kvinna ·
3mån framförbröst *Bilder*
Hej alla goa o glada!
Här kommer lite bilder på mina 3mån gamla framförbröst. Blev varnad för bollbröst, synliga kanter och rippling. Rippling hade jag räknat mé men har ännu inte sett en skymt av denna. Jag hade ca 25cc i egen vävnad vilket innebär egentligen noll. Men jag har inte fått några fotbollar alls, tycker jag fått ett naturligare resultat nu med mina framförbröst om man jämnför med mina dåvarande bakombröst som dessutom var anatomiska.
Jag är sååå nöjd mé hur de er ut, jag har verkligen fått mina drömbröst. 👍 Äntligen. Dock är inte allt helt bra, jag har fortfarande ont i dem vid viss typ av beröring och de har börjat flytta sig något vid muskelspänning men de missformar sig inte. Har inte kommit igång mé träningen ännu så jag har inte kunnat känna på hur min styrka kommer att fungera... Tror jag får leva mé mina misstag resten av livet. Så ni som funderar på bakomplasering, tänk noga innan för muskelrelaterade problem är inte kul. Så att korra till framför betyder inte att muskeln blir lagad och allt är frid o fröjd.
Sortera efter

GoldenHeart
Kvinna ·

Jhalie
Kvinna ·

Whirlwind
Kvinna ·
skitsnygga, vill också ha! ;D

LipziL
Man ·
Men faaaaan vad snygga!!!!!!!!!!

via_dolorosa
Kvinna ·
Men tack vad gulliga ni är 😀

Bo.obi
Kvinna ·
Jätte FINA!! Ser riktigt mjuka och goa ut 👍

Lucky
Kvinna ·
Jag håller med dem andra, väldigt fina!

Anonym användare

Rosenknopp
Kvinna ·

alexandraaa
Man ·

Marina
Kvinna ·
alexandraaa - Man mste komma ihåg att många av dem som är kvar länge på forumet är det pga problem, därmed blir de lite överrepresenterade... Några exakta siffror är dock svåra att få, kapselbildning är väl det som oftast ses siffror på, och de varierar mellan 0,5 och ca 3% tycker jag, men det finns andra komplikationer som totalt sett är fler - men man måste även här väga in att en muskelpåverkan som inte stör en, är oacceptabel för en annan... osv.
Riktigt jäkla snygga bröst!! :D