
Morot
Kvinna ·
5-dagar och ny typ av smärta
I dag upplever jag en helt annan typ av smärta som sitter mer inne i brösten och vid bröstbenet. Det skär, svider och pirrar vilket det inte har gjort tidigare då det varit mer av träningsvärk. Känns som om kroppen arbetar för att stöta ut implantatet, typ! Smärtan kom ganska plötsligt och jag är rädd att jag har överansträng mig, jag är verkligen värdelös på att vara stilla och när det inte gör ont är jag uppe och plockar med allt möjligt. Jag fick kasta i mig starkaste värktabletterna igen och lägga mig på soffan *suck*
Sortera efter

9April
Man ·
Jag tror av egna erfarenheter att det kan vara: luft som flyttar sig- kommer ju in under op- ofarligt o försvinner. Det kan vara musklerna som töjs o släpper lite. Det är troligt att nerver som skurits av håller på att hitta tillbaks. Just de där stickande o brännande känslan inne i bröstet o i bröstvårtorna lär vara nerverna.
Gilla

Mishelle
Kvinna ·
Kan det inte vara nervtrådar som håller på att hitta varandra och sina nya ställen?
Fråga din läkare för att bli alldeles säker på att det kanske är normalt tillstånd efter 5 dagar...
Gilla

Mammamarie
Kvinna ·
Så fick jag också runt dag 4-5, jag hade hållt igång lite för mycket och fick en kraftigt brännande/svidande känsla i ena bröstet. Det var ganska obehagligt, men som tur är fick jag bara så 2 gånger, sen upphörde det helt så det var nog inget farligt iaf.
Gilla