
fäbojäntan
Kvinna ·
5 dagar Släta Framför. Ramlat ner mycket!! Fortsätta med bröstbandet??
Hej hej! Dag 5 och är sjukt nöjd hittils. Lite gul å blå.. känner inga stygn och de skulle försvinna av sej själv. Äter inga smärtstillande och lyfter barnen fixar vardagligasysslor mm utan problem. Tom yogat lite idag;) Dottern sover och vilar på mitt bröst. Men de börjar trilla ner lite väl mycket redan och mycket underpool. Ser ni blåmäret på bröstet var under bröstet i vecket för några dar sedan. Har huden töjt ut sej så pass redan. Struntade i bandet igår på julafton. Men hade de inatt.. Tycker de är bra nu. Vill inte att de ska hänga till sej mer men de kanske åker upp igen om jag skippar bandet? Känns ganska mjuka redan men de gör inget om de mjuknar mera. Bara de inte blir hängigare!! Ska träffa kirurgen om 5 dagar. Ursäkta upp och ner bilder!!
Sortera efter

9April
Man ·

fäbojäntan
Kvinna ·

bakabullar
Kvinna ·
Men shit vad snygga brösten blev Fäbojäntan!! :D Hur har du haft det? När ska du på din efterkontroll!

fäbojäntan
Kvinna ·

fäbojäntan
Kvinna ·

bakabullar
Kvinna ·
Åh så skönt :) SKÖNT ATT SLIPPA BANDET!! Ja jag har också mått oförskämt bra, trodde det skulle vara mycket värre smärtsamt.. tur det ;)

fäbojäntan
Kvinna ·

bakabullar
Kvinna ·
Haha, nää.. dem sa att jag inte skulle göra det! Nåväl, var på återbesöket idag och allt såg bra ut, fick ny tejp så det känns skönt ;) fortfarande svullen tydligen men annars tyckte sköterskan att det såg jättebra ut. Glömde dock fråga om när det är ok att sova på sidan? Vet du det? :)

kakburken
Kvinna ·
Hej! HAR DU GJORT 2 OP.? äR SÅ NYFIKEN PÅ HUR DU JÄMFÖR FÖRSTA OCH ANDRA GÅNGEN?

9April
Man ·

bakabullar
Kvinna ·
Aaha, okej så då borde det vara ok för mig efter två veckor då, sköönt :)

fäbojäntan
Kvinna ·

fäbojäntan
Kvinna ·