
matilda89
Kvinna ·
13 jan, 2011
500 eller 550 cc high profile?
Ena bröstet är tänkt antingen 500 eller 550cc high profile pethese medan det andra kommer vara 100cc MINDRE och MP..
(har olika stora bröst för de som inte sett eller hört något från mig innan :P )
Hur tror ni att olika profiler kommer vara och vilken storlek är bäst? 550 kanske blir för stort..
Sortera efter

Nova
Kvinna ·
13 jan, 2011

Kdan
Kvinna ·
13 jan, 2011
Testa ristest och gå omkring en hel dag med 550cc och se hur snabbt du vänjer dig!

annzz
Kvinna ·
13 jan, 2011
Jag har 550 cc högprofil. Du har dock mycket större bröst än vad jag hade innan op. Tror nog 500 & 550 kan bli snyggt om du gillar STORA bröst! :D
Vilken kirurg har du valt?

matilda89
Kvinna ·
13 jan, 2011
Nova: Jaa, jag tror kanske att vi har ungefär samma storlek, eller vet du hur mycket ml du hade i varje bröst? Dock har våra bröst olika form från början. Men såg att du hade lagt framför, sa din kirurg något speciellt om det? Framför eller bakom? Du har fått väldigt fina bröst redan! Känns svårt att veta hur det kommer se ut när man har egen vävnad också..
Annzz, hur känns dina bröst nu då? Jag tänkte jag provar ristestet så får jag se hur det känns. Jag ska isåfall göra på citadell hos Jörg, men sa på konsultation på proforma hos Calle nästa fredag (för att få en annan inblick när det gäller framf& bakom placering, eftersom jörg bara gör bakom)
jag hade 75c innan op och la 450cc. Skulle aldrig ens fundera på större. De är stora och ser fejk ut. men de är inte för stora och för fejk om du förstår ;) Jag är supernöjd!!
Vad vill du ha för utseende på dem sen?
Jag har provat en bh som är 75D nu och den kan jag använda men det är nog en storlek för liten egentligen. Kommer nog landa på DD sen.
Har du provat ristest?