Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
nichole86

nichole86

Kvinna ·

615cc ultra hög profil, så sjukt nöjd!

Bröstförstoring
Här har ni bilderna på mina helt perfekta 615cc=D. Trodde jag aldrig skulle bli så otroligt nöjd faktiskt eller ens märka skillnaden.
Folk sa till mig att jag inte skulle se någon skillnad alls om jag la in så "lite". Men verkligen as fin skillnad på höjden juh och bredden=D. SNudd på att dom nästan är för breda kanske så tur att man inte la in 700cc..
Så duper nöjd som sagt:).
Ena bröstet är lite mer svullen än det andra men det får man ju stå ut med.
Örjan lyckades sy in ena och höjdskillnaden är borta, plus att vi drog upp huden på båda brösten så båda hamnade högre upp. Typ minilyft^^
Den känns mer i huden denna gång kan jag säga.
Speciellt i stygnen och ja överallt. SPänns något så otroligt när man gick över till ultra hög profil.
Men lätt värt!!=).
Annars har jag inte ont i bröstmuskeln ,dock bara på vänster sida men en väldigt mild.
Så hoppas också att dom kanske hänger sig lite:) vet inte hur det är andra gången.
I alla fall här är bilderna. Visst är det enorm skillnad?=)
8

Sortera efter

ida2

ida2

Kvinna ·

Så fina ;D såna vill jag ha :) du ska va nöjd! ;) men gick du upp en eller två kupstorlekar?:)
Gilla
nichole86

nichole86

Kvinna ·

=)
Har ingen aning hur många kupstorlekar jag har gått upp.^^.
Möjligen 1 eller 2.. vet inte hur man räknar ut när man har så hög profil:P
Gilla
Sockerpörlan

Sockerpörlan

Kvinna ·

Grattis va snygga!! =D
Gilla
sussipussi

sussipussi

Kvinna ·

Skitsnygga 😀
Hoppas verkligen jag får i 600 som planerat och att de ser ut liknande dina 👍
Hoppas du är jättenöjd
Gilla
julymum

julymum

Kvinna ·

Grattis på din operation! Jag kan inte vänta och se resultatet klädd :)
Gilla
Roos

Roos

Kvinna ·

Åh vad fina de blev! Jag ska genomgå ett protesbyte så fort ekonomin tillåter har en bokad tid hos örjan den 25 april ska gå från 400cc mentor till 615 uhp TRX allergan. :) hoppas läkningen går bra för dig! Grattis :)
Gilla
nichole86

nichole86

Kvinna ·

Tack:)
Jo då läkningen går bra dock har ja nästan mer ont i huden denna gång än första gången. Känns som mina bröst brinner ibland^^.
Skönt att dte inte känns lika mycket i muskeln denna gång:). Men som sagt huden och stygnen..jissus. Blir många sömnlösa nätter nu:P .
Men lätt värt=)
Gilla
Bella73

Bella73

Kvinna ·

Jag opererades den 12 dec och tycker också det bränner och svider mera denna gång.Men samtidigt tror jag att man tycker det för förra gången hade man ju sådant enormt tryck över bröstet så man tänkte nog inte på den andra smärtan. Hoppas du blir nöjd.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem