Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

Akademikliniken - Paolo Montemurro ? läs!!

Näsoperation - Näsplastik

Hej!

Vem anser ni / har hört är bäst inom näsplastik på Akademikliniken?

Har läst lite bra om Paolo, men han verkar mest hålla på med bröst (har jag helt fel?)

Någon som opererat sig hos honom och kan berätta? vore sååå tacksam.

Kanske till och med någon som gjort en sekundär op hos honom?

4

Sortera efter

Banansaft

Banansaft

Kvinna ·

Jag har precis gjort total näsplastik hos Jonas Röjdmark.

14 dagar sedan idag och jag är hittils nöjd med näsan förutom att den är väldigt svullen då men det är ju inget konstigt

Jag själv tycker att han verkade väldigt proffsig och duktig, han visste vad han pratade om! :)

När jag tog av gipset tyckte jag att näsan såg jätte fin ut innan den svällde upp, så jag rekommenderar honom!!

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

tack för ditt svar banansaft!! Vad gjorde du med näsan? Hur var han på konsultationen, kom han med egna "förslag" eller så?

Gilla
Banansaft

Banansaft

Kvinna ·

Jag gjorde en total näsplastik, hade s.k. höknäsa så gjorde den rak, sedan gjorde jag den smalare och mindre tipp, plus höjde upp ''septum'' eller vad man nu säger, gjorde hela näsan mindre satt säga. Han är väldigt för raka näsor, inte skidbackenäsor! Han vill att det ska se naturligt ut. 

Alltså jag bara förklarade för honom hur jag ville att det skulle se ut, och han förklarade hur han också ville hur min näsa skulle se ut och vad han ville göra för att få en fin naturlig näsa! :) Tyckte att han var toppen! Vi hade ju ungefär samma saker som vi ville göra med näsan!

Gilla
Banansaft

Banansaft

Kvinna ·

Han liksom eftersträvade ju att få en näsa som passade till resten av mitt ansikte! :)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem