Miss_V
Kvinna ·
07 nov, 2011
Allt om Gunnar Kratz och Plastikakademin i Linköping
BröstförstoringNi som förstorat brösten av Gunnar Kratz, berätta allt!!! Funderar på att opereras av honom på Plastikakademin i Linköping! Fördelar/nackdelar??? Berätta allt ni kommer att tänka på angående honom och kliniken!!
Vill gärna ha framför placering! Om det nu är av betydelse!:)
Sortera efter
kofia
Kvinna ·
27 apr, 2012
sara87
Kvinna ·
27 apr, 2012
vad har du haft för komplikationer?
Miss_V
Kvinna ·
27 apr, 2012
kofia: har inte fått hans journummer, man får väl kanske det efter op...eller? har du har svårt att nå honom via mail?
alla ni som opats av honom, när kontaktade han er innan op??
Calibra
Kvinna ·
29 apr, 2012
Han ringde mig några dagar innan...
om du är orolig så ring kliniken.
Cita
Kvinna ·
26 maj, 2012
jag gjorde min op hos gunnar, för 1,5 år sedan.
Valde Gunnar just för han är den enda som är professor i plastikkirugi å sedan att han är jobbar med alla placeringar, och är generös med sina korrigeringar.
Jag är jätte nöjd med Gunnar, Han pratar lite fort men brukar säga det själv innnan att man ska säga till om han skenar hehe.
Han känns väldigt förstående så man kan vara med å säga vad man vill ha för storlek å placering å hur man vill de ska se ut.
Jag har helt framför å det va inga problem alls, å behövde inte tjata mig till det.
Man blir väl omhendertagen sedan på operationsdagen där man gör den på adocco hospital, där är det ingen direkt sjukhuskänsla så jag tyckte det var skönt å lugnande.
Jag skulle inte välja en annan kirurg om jag gjort op i dag :)
Men gå på en konsultation å se hur det känns, de är desutom gratis :)
Jag har bilder å operations berättelser i min blogg här :)
http://minanyaboobs.blogspot.com/2010/02/op-berattelse.html#comments
http://minanyaboobs.blogspot.com/2010/02/orkar-inte-skriva-en-op-berattelse-men.html#comments
Kul att få läsa från någon som har erfarenheten! Jag har mejlat om att boka konsultation hos Gunnar och känner mig bara mer och mer säker på att det är honom jag ska ha =)
Anonym användare
18 jun, 2012
Jag tyckte att det kändes bra på konsultationen med Gunnar, men nu efteråt är jag besviken. Han svarar inte på mejl och han svarar inte på samtal. Jag har konstant ont i mitt vänstra bröst + att man ser att implantatet sitter fel, det ser deformerat ut.. jag tror att det kan vara anledningen till att jag har ont. Jag mår inte alls bra och ångrar mig starkt att jag gjorde denna operation. Har fått en tid för halvårs kollen den 1 oktober och tills dess ska jag gå omkring å må dåligt å ha ont. Jag är väldigt besviken på att inte få tag på Gunnar, det verkar inte finnas något intresse från hans sida. Jag kan bara hoppas att han rättar till det fort senoch att allt ordnar sig. Det är just ovissheten som gör att jag mår dåligt.
Nyfikan
Kvinna ·
27 jun, 2012
Anonym användare
03 jul, 2012
Hooken
Kvinna ·
19 sep, 2012
jessita
Kvinna ·
06 sep, 2014
Hej jag fastnade på lite gamla trådar ! Jag ska op mig om 10 dagar hos Gunnar och ska lägga in mellan 450- 500 på min redan c-kupa men behöver inte lyta då dem inte är direkt hängiga, men gjorde han helt bakom på dig eller delvis bakom ? Han ska göra hög profil delvis bakom på mig. Det är väldigt delade meningar om vad som är bäst. Han säger att kanterna inte blir lika synliga om man lägger delvis bakom, men det gjorde man på dig?
Shewolf
Kvinna ·
17 nov, 2014
Hur gick det för dig med operationen?! Hur var din upplevelse av det hela?
Inväntar själv tid för konsultation hos Gunnar - kan vara intressant att få lite uppdaterad information om kliniken :)
Bullarna
Kvinna ·
23 nov, 2014
micka
Kvinna ·
25 nov, 2015
katta79
Kvinna ·
30 nov, 2015
Assymetri
Kvinna ·
12 maj, 2017
Jag har haft komplikationer och haft mkt kontakt med han på jourtelen, har inte varit nått problem alls att nå honom!
tips är sms då kan han svara el ringa upp när han är tillgänglig=)