Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Restless
Kvinna ·
05 okt, 2015
Amning efter att tagit ut bröstimplantat?
Andra bröstoperationerJag funderar på att ta ut mina bröstimplantat, satte dit dem för 2,5 år sedan, 450 cc bakom muskeln. Jag är rädd för en eventuell uttagning av implantaten kan skada mjölkgångar mm. Är det någon som har erfarenhet av detta? Tips på klinker och läkare?
Sortera efter
stilettogirl
Kvinna ·
05 okt, 2015
Gilla
Englaaa
Kvinna ·
05 okt, 2015
Det ska inte vara några problem. Känselnedsättning kan det bli men inget som påverkar bebis/amning. Sedan är bakom implantat mer skyddade från mjölk gångarna än om du hade haft framför.
Gilla
hempa
Kvinna ·
05 okt, 2015
Får man fråga varför du vill ta ut dom?
Gilla
Restless
Kvinna ·
05 okt, 2015
För att jag känner mig äcklad av mig själv som har opererat in plastklumpar i kroppen, på en del som dessutom är väldigt viktig för att kunna ge mina framtida barn bästa möjliga start i livet.
Sen vet jag inte heller hur bra det egentligen är att ha det här silikonet i kroppen. Jag menar, företagen som gör implantat är även dom vinstdrivande.
Jag har helt enkelt ändrat min syn på saker och ting, där jag tror jag leva så naturligt som möjligt är till större gagn för mig än att se bra ut.
Gilla
hempa
Kvinna ·
06 okt, 2015
Okej, tack för ditt svar :)
Gilla
följer