
goje
Kvinna ·
anatomiska eller runda
Snälla hjälp mig, kirurg vill lägga anatomiska 420 bakom muskel. Jag har innan runda framför som jag varit nöjd med. Men vad tycker ni fördelar med anatomiska? jag ska välja anatomiska istället för runda? Vad finns för negativa delar ang anatomiska som jag ska tänka på?
Sortera efter

Guppi
Kvinna ·
Det finns ju motiva ergonomix som är runda men blir droppformade, om det låter intressant för dig? Har själv inte haft anatomiska men det negativa jag kan komma på med anatomiska är samma som fox_ säger rotation och att dem är fastare. Annars tycker jag att de flesta jag har sett med anatomiska har fått naturligare utseende :)
Gilla

goje
Kvinna ·
De säger läkaren med att det ska bli naturligare, men jag är inte eg så rädd för runda eftersom det har sett väldigt naturligt ut i alla år. Ska läsa lite om de som du har valt. Tack☺
Gilla

goje
Kvinna ·
Jag byter pga PIP implantat som är 15 år gamla nu. Jag har alltid varit nöjd med mina runda framför. Men de rekomenderar anatomiska bakom för att jag vill gå upp i strl och jag inte har så mycket egen vävnad. Men är så kluven till anatomiska. Har hela tiden tänkt runda.
Gilla