
Cheesecake
Kvinna ·
19 jul, 2014
Ändra utseende på näsvingarna?
Hej!
Var på konsultation under veckan och tog då upp för plastikkirurgen att jag ville ändra på näsvingarna, så att de inte ser lika markerade ut och inte går upp så mycket. De går upp en bit så att för mycket av näskiljeväggen syns - vilket jag tycker ser skitfult ut på mig. Har någon annan fått höra att det inte går att sänka dem och att de helt enkelt är något man får leva med? :/ Det enda som verkade kunna fixas gällande näsvingarna, var att flytta in dem en liten bit. Men det ändrar inte utseendet på dem i profil..
Sortera efter

bet93
Kvinna ·
23 jul, 2014

bet93
Kvinna ·
23 jul, 2014

Zirconia
Kvinna ·
27 jul, 2014

Cheesecake
Kvinna ·
28 jul, 2014
Ja, jag har funderat p åatt gå till en annan också. Men den jag funerar på då, verkar inte ha konsultationstider förrän i september. :/

Cheesecake
Kvinna ·
28 jul, 2014
Tack! Sökte på "alar retraction" och det är lite åt det hållet jag har. Ja, det var det jag antog att man gjorde, att man hade något matrial i, så blev lite förvånad när han sa att det inte gick. Det är dock svårt att veta vilka kirurger som just kan och vet vad det är. Känner du till någon?

Anonym användare
Den här kommentaren har dolts eftersom den inte földe forumets riktlinjer