Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Secha

Secha

Kvinna ·

Ang utvecklingen av nyopererade bröst!

Bröstförstoring

Hejsan:) JAg opererade mig den 16/maj detta året. Och det har gått bra och är nöjd med läkare o allt. Men jag är orolig över mitt högra bröst då det sitter lite längre ut:/ kommer de dra sig innåt? och det sitter lite längre ner änn andra. Vänster bröst är heöt perfa. Vill ju att båda ska va helt kanon. KOmmer detta ändras ngn som har lite mer erfarenhet. kramar A:)

2

Sortera efter

optimus

optimus

Kvinna ·

Har muskeln släppt så kommer det förmodligen sitta där det sitter... vad du kan göra är att använda en bh/sportbh som får brösten att tryckas ihop lite och håller dem på plats, samt sov med sportbh och undvika att sova på den sida som det bröstet som sitter längre ut är på =)

Ha en stadig bh, är du säker på att du ska ha 75 i underband? Låter lite stort för dina mått :) Vad mäter du under bysten och runt? Viktigt med rätt stöd underifrån för att hålla brösten på plats och så att de inte rör sig neråt =)

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Har du inget foto du kan lägga upp?

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem