
Sara1991
Kvinna ·
Är detta verkligen ok? :(
Hej, opererades för 7 dagar sedan och hade redan när jag vaknade väldigt ont i ena bröstet, fullt med blåmärken och sår som läcker både orange vätska och blod och jag tycker bara att det ser värre ut hela tiden. Har fått. Antibiotika salva att smörja med men är detta verkligen normalt? :'( någon annan som fått det såhär som vet varför det blivit såhär??
Sortera efter

SvenssonA
Kvinna ·

Anonym användare
Tycker du ska höra av dig direkt till din kirurg. Får du inte tag på honom så maila och skriv "akut" som ämne eller ring till kliniken och säg att du behöver komma i kontakt med honom så fort som möjligt.

LuMa0399
Kvinna ·

Sara1991
Kvinna ·

495cc
Kvinna ·

nannin
Kvinna ·

Sara1991
Kvinna ·

Anonym användare
Jag skulle inte gå och vänta så länge om jag var du. KRÄV att få en tid tidigare! Annars gå till akuten för jag tycker verkligen någon bör titta på det där för som andra redan skrivit så ser det inte bra ut och det ser inte ut som att det "bara" är blåmärken. Vilken klinik har du gått till och vilken kirurg har opererat dig?

nannin
Kvinna ·

miss molly
Kvinna ·

stilettogirl
Kvinna ·
Det där ser ut som början till nekros ????? alltså död hud. som måste tas bort innan det sprider sig osv.
vad är det för oseriös klinik du opererats på???? åk in till akuten för det där måste någon kolla på NU!!

LuMa0399
Kvinna ·

miss molly
Kvinna ·

Pixa
Kvinna ·

Exziperis
Kvinna ·

Sara1991
Kvinna ·

Sussss76
Kvinna ·

Sara1991
Kvinna ·

Anonym användare
Vilken kirurg har du?

stilettogirl
Kvinna ·
Varför ska du INTE gå till vårdcentralen??????? för ditt eget bästa, sök hjälp om kliniken vägrar kolla på dig. sjukt. var har du opererat dig någonstans???
Jag skulle direkt ha vänt mig till kirurgen