Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
rosenkvarts

rosenkvarts

Kvinna ·

Är Richard Rylander bra?

Näsoperation - Näsplastik

Hej, Har läst runt lite nu och börjat intressera mig lite för att fixa näsan hos Richard Rylander. Jag såg en del bilder av hans jobb i galleriet och de såg väldigt bra ut. Är det någon här som har fixat näsan hos honom? Är ni nöjda? Hur upplevde ni honom? Lyssnar han och gör efter ens önskemål? Var det något ni uppleve som negativt?

28

Sortera efter

Nooova

Nooova

Kvinna ·

Hana B: Säger samma. Varför så dyrt? Gjorde typ samma min kompis med för hälften.
Gilla
Hana.B

Hana.B

Kvinna ·

Först antar jag att det var för att jag gjorde på Conturkliniken som är bra dyrare än Lidingökliniken, sedan var det med narkos(+ 5000 kr) och resten var mer eller mindre för att det var så mycket arbete.

När jag menar att han gjorde det rak menar jag "framifrån", att han rättade till benet på sidorna samt filade ner ena sidan som var högre upp än den andra. Min nässkiljevägg var också sned fast åt andra hållet så det rättade han till. Han filade ner knölen på näsan och lyfte tippen. Jag undrade också varför det blev så dyrt på konsultationen och han förklarade att det var pga allt arbete. 

Gilla
Nooova

Nooova

Kvinna ·

Ja alltså priserna skiljer sig ju på klinikerna. Du fick gå på contourkliniken! Jag gjorde det du gjorde plus mer och betalade hälften på lidingökliniken.
Gilla
rosenkvarts

rosenkvarts

Kvinna ·

Är det någon som vet varför Richard bytte klinik?

Gilla
Nooova

Nooova

Kvinna ·

Antar att lidingökliniken knappt gick runt med tanke på deras priser och inredning. Skulle kunna gissa att det inte var så mkt pengar kvar i rullning när alla ska ha betalt också?
Gilla
omnicrusher

omnicrusher

Kvinna ·

Läs min tråd om honom först!!! https://plastikoperationsforum.se/plastikoperationer-plastikkirurgi-forum/ansikte/nasoperation-nasplastik/rickard-rylander-pa-lidingok#comment-448274

Garanterar dig att du komme bli besviken.

Gilla
Hana.B

Hana.B

Kvinna ·

Nooova skrev:
Ja alltså priserna skiljer sig ju på klinikerna. Du fick gå på contourkliniken! Jag gjorde det du gjorde plus mer och betalade hälften på lidingökliniken.

Fast det kan du omöjligt veta, du kanske gjorde fler ingrepp mer hur stort var vet du ju inte :P Dessutom valde jag att gå till Conturkliniken, jag var medveten om att Lidingö hade priser runt 28tusen och Conturkliniken runt 32-36tusen, sen blev det lite mer(om jag minns rätt) för att nässkiljeväggen inte ingick i totalplastik. 

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

jag ska göra op i dec hos rylander.

var hos honom idag och han var toppen!!!! speciellt om man jämför med röjdmark (som dock också var trevlig... men föredrar hellre rylander)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem