
Ccarolinee
Kvinna ·
Ärliga åsikter om mitt resultat tack=)
Nu var det lite mer än 6 månader sedan min bröstförstoring. Var på återbesök i veckan och kirurgen tyckte de var bra, dbn har blivit mindre framträdande men det finns ju kvar än. Dock så kommer jag nog inte göra ngt åt det för att flytta fram dom är inget alternativ för mig, jag har redan rippling i vissa positioner (se bild) samt att jag redan tycker implantaten känns på den del där muskeln ej täcker. Visst skulle jag kunna prova att lägga i större och eventuellt bli bättre då men det är ju ingen garanti. Att lägga mig under kniven är något jag har respekt för och är rädd för mer komplikationer om jag fortsätter. Jag tycker att de känns så små nu också, storleksblind var ngt jag aldrig trodde jag skulle bli och självklart är de mkt större än innan men de känns som alla andra med samma strl har mkt större.. Vissa dagar är jag supernöjd som dom är medans jag vissa andra dagar bara skulle vilja ha dom perfekta.. Ja jag vet inte vad jag vill komma fram till med de här inlägget men skulle verkligen vilja ha utomståendes åsikter vad ni tycker? Karln min är ju supernöjd, men det är ju min man haha =)
Sortera efter

Delvisbakom600cc
/ ·

Solitary
Kvinna ·
Jag tycker dom va fina! :)

via_dolorosa
Kvinna ·
En fråga, där du hr rippling... Hur é det möjligt då det är din muskel som sitter där?

Ccarolinee
Kvinna ·
Tack till er som tycker dom är fina, tycker ni man ser mkt av dbn?
Ang ripplingen, muskeln täcker inte insidan av klyftan antar jag.

sweets
Kvinna ·

Malin88
Kvinna ·

JossanN
Kvinna ·
Jättefina!! :) Drömbröst enligt mig...
Hur lång tid tog det innan du kände att de var "på plats"? För underpolen att bli större?:)

Ccarolinee
Kvinna ·
Malin: Nej, den risken är väldigt stor tyvärr, men du korrade ju samma dag som jag opade mig, är det inte bra än? Du skrev att du hade smärta förut.är den kvar? Jag ha nämligwn ont i bröstbenet än..
JossanN, hmm, det tog lång lång tid för mig, tror de va efter 4 månader den va ok, ja hoppas dock att de ska sjunka ytterligare lite=)

Malin88
Kvinna ·

Miss_V
Kvinna ·

Lizzie
Kvinna ·
Tycker dom är jättesnygga👍

Ccarolinee
Kvinna ·

Malin88
Kvinna ·
gör oftast ont i klyftan där muskeln slutar. men ibland gör det ont uppe på bröstet. typ kittlas i muskeln

Sockertoppen
Kvinna ·
Du har SÅ jäkla snygga boobs!! Ser att det är örjan som gjort dom :) Ska dit på konsultation snart...
Vad har du för hårdhet? Har du mentor? :)

Robelleis
Kvinna ·
Jättefina! :) Perfekt storlek för din kropp tycker jag :)

Sharon
Kvinna ·

Ccarolinee
Kvinna ·
Åh, tack va snälla ni är, tagit nya bilder idag som ja ska lägga upp. Sockertoppen, jag har mentor cosh 1 =)

Wanipaij
Kvinna ·

Ccarolinee
Kvinna ·
Tack=) jag har lagy in nya bilder tagna ikväll nu i en tråd=)

Mymlan
Kvinna ·