
Nattfjärill
Kvinna ·
21 jul, 2016
Ärr efter bröstförstoring
Hej!
Äntligen bestämt mig för att göra en bröstförstoring och såklart står jag med tusen frågor och gör inget annat än googlar och läser forum-trådar. Men till min fråga, ni som lagt snitt under bröst - hur ser era snitt/ärr ut idag? Syns dem mycket? Är dem släta? Blekta? Har ni behandlat ärren/gjort någon åtgärd för att få dem att synnas mindre? Hur stora är dem?
Sortera efter

mamma2012
Kvinna ·
21 jul, 2016
Gilla

kissekatten
Kvinna ·
21 jul, 2016
Är visserligen bara 8 veckor sen jag gjorde mina, så dom är lite röda än, syns inte när man ser mej framifrån och vet inte riktigt hur långa dom kan va..4cm kanske? Dom är ständigt tejpade så ser dom inte så ofta än..
Gilla

Hyacinth
Kvinna ·
12 sep, 2016
Följer
Gilla
Hej,
mina är släta och ligger nu i vecket under brösten. När jag gjorde brösten år 2013 satt de högre upp och nu har brösten sjunkit ner där de ska vara. La framför. De är som en hudfärgad-vit sytråd ungefär så inget som stör. Det kommer ändå synas att du har gjort brösten när du är naken så om man ser ärren så spelar det ingen roll. Så tänkte jag. :)