Välkommen till nya Plastikoperationsforum
Annie-013 profilbild

Annie-013

Man ·

22 jun, 2012

Hej! Någon som opererat sig på Art Clinic i Göteborg? Ar varit inne på deras sida och de verkar bra... Men känns som en djungel att välja klinik! Vart har ni opererat er?

Sortera efter

via_dolorosa profilbild

via_dolorosa

Kvinna ·

22 jun, 2012

Hej!

Ja det är en djungel att vlja klinik och kirurg. Själv har jag oppats på Art clinic och är mycket nöjd mé all personal jag träffat där. Gulliga och hjälpsamma. Något som jag anser vara viktigt är att man väljer en kirurg som är öppen ör både famför och bakom plaseringar, tror de flesta som jobbar på Art clinic är detta. Var även noga med att få svar på dina frågor gällade både en framför oh en bakomplasering.

0 Gilla

Annie-013 profilbild

Annie-013

Man ·

22 jun, 2012

Hej! Tack så mycket för ditt svar! Jag är mest intresserad av bara ett lyft... Handlar det också om Bali placeringar? Har inte full koll på hur de gör :)

0 Gilla

via_dolorosa profilbild

via_dolorosa

Kvinna ·

22 jun, 2012

Om du enbart ska göra lyft så behöver u inte bry dig om plesring om det var din fråga? Har du mycket häng och beror detta på ammning?

0 Gilla

Annie-013 profilbild

Annie-013

Man ·

23 jun, 2012

Okey va skönt! Jag har egentligen inget häng på själva bröstet men vårtgården har genom jojo-batning vandrat en bit nedåt och är nu nästan lägst ner på bröstet! Jag vill ha den i mitten igen :)

0 Gilla

via_dolorosa profilbild

via_dolorosa

Kvinna ·

23 jun, 2012

Jaha, oki. Det finns ju olika typer av lyft. Ankarlyft, lollipop lyft, vårtgårdslyft, halvmånelyft m.m. 🙂 Har man inte så mycket häng så kan man slippa ankarärret.

0 Gilla

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem