Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
DancingMum

DancingMum

Kvinna ·

Bara lite info

Bröstförstoring

Hej! Ville bara ha lite info från "vanligt folk" som pratar om sina erfarenheter och visar bilder på sina op bröst. Samlar uppgifter inför min op för att kunna bestämma mig för storlek osv. Bilder skulle ha hjälpt men jag får ju ändå inte se några! Så att jag skapade konto här hjälpte ju inte mycket. Dessutom är det svårt att orientera sig här på forumet. För mig iaf. Kanske är jag för gammal för det här. Kan inte ens hitta tillbaka till det tråd jag följde. DM

11

Sortera efter

Aprikos

Aprikos

Kvinna ·

Är det något särskilt du undrar över? Vart funderar du på att operera dig?
Gilla
DancingMum

DancingMum

Kvinna ·

Kan inte bestämma mig för vilken storlek. Är rädd att brösten blir för små eller onödigt stora. Vill ha rätt stora men inte få ont i ryggen av dem. Vill äntligen skaffa mig bröst nu när jag är klar med barnafödandet och amning. Har hela mitt liv haft knappt en A-kupa.
Gilla
DancingMum

DancingMum

Kvinna ·

Och jag har i tankarna kliniken i Hässleholm.
Gilla
Fröken_M

Fröken_M

Kvinna ·

Så fort du blir silvermedlem ( efter att ha kommenterat visst antal trådar osv ) så ser du alla bilder. har Du varit på konsultation?
Gilla
Emekar

Emekar

Kvinna ·

Hur många trådar kan man tänkas behöva kommentera?
Gilla
CarGirl

CarGirl

Kvinna ·

Emekar skrev:

Hur många trådar kan man tänkas behöva kommentera?

Tror det är 15 inlägg du måste göra (relevanta inte bara "följer" eller "grattis och lycka till"), Sedan ska du vara medlem ett visst antal dagar och även skapa dig en bra signatur om t.ex. dina mått och vad du är intresserad av (bröstförstroing, lyft. förminskning osv) :)
Gilla
DancingMum

DancingMum

Kvinna ·

Om jag får det bekräftat så blir det 6/10.
Gilla
Emekar

Emekar

Kvinna ·

Okej! Då får jag fortsätta ett tag till. Tack för svar och dina tips:)
Gilla
DancingMum

DancingMum

Kvinna ·

Har någon erfarenhet av plastikkirurgi i Hässleholm?
Gilla
Marina

Marina

Kvinna ·

Tack CarGirl för att du hjälper mig informera!
Vi skickar förvisso ut PM med den här infon, men vi vet ju att det är mänskligt att tycka det är mycket att läsa när man bara vill "komma igång"...😇
Gilla
Marina

Marina

Kvinna ·

TS/Trådstartare/DancingMum - du har just fått bronsmedlemskap så nu kan du se i vart fall bh- och bikinibilder.
Att man inte får se bilder omgående är för att de medlemmar som laddar upp bilder på sina bröst ofta tycker att det är lite känsligt, och därför har vi ganska hög säkerhet och en del krav för att man ska få se dem. Det gör å andra sidan att vi har FLER bilder att se när man väl får tillgång till dem. Och det finns också en genväg i tiden (men signatur och 15 inlägg gäller ändå!), om man inte hinner vänta 15 dagar, men då måste man dela med sig av egna avklädda bilder för att så att säga spela på samma villkor som dem vars bilder man vill se.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem