
gullan1
Kvinna ·
24 apr, 2012
Bästa dieten för snabb viktminskning
Vilken diet är bäst för att snabbt och säkert gå ner i vikt? Nån som har bra tips kanske..
Sortera efter

Maxoanna
Kvinna ·
24 apr, 2012

e-licious
Kvinna ·
24 apr, 2012
jag är inte typen som älskar att träna direkt. jag har testat sjukhussoppan-dieten. kanonbra och god!! gick ner 3kg på 1v... man får äta hur mkt grönsaker,frukt som helst. o massa soppa.. soppan är bra för kroppen, rensar slaggprodukter m.m.
ska köra den snart igen tänkte jag :)

Höst Barn
Kvinna ·
24 apr, 2012

Höst Barn
Kvinna ·
24 apr, 2012

elle90
Kvinna ·
24 apr, 2012
de är bra att dricka ca 0.8 liter vatten direkt på morgonen, för de får igång ämnesomsättningen! små portioner regelbundet ut och gå och träna! och såklart unvika socker och onödigt fett.

anabanana
Kvinna ·
27 apr, 2012
Det som kan bli ett problem sen när man slutar med soppan är att de gamla vanorna sätter in och man går upp i vikt snabbt. Mitt råd är att räkna kalorier och se till så man ligger på kaloriunderskott, man kan räkna ut hur mycket man ska ha i sig på google. bara att söka. Sen är det ju alltid ett plus att träna på sidan av. Jag har sedan 9 januari gått ner ca 9 kg genom detta och kan bibehålla vikten vilket är riktigt bra. jag har gått ner från 73,5 till ca 64, 5kg. och jag är 194 lång. har ganska mycket muskler på kroppen. min målvikt är 59kg och det känns inte alls så långt borta nu! Jag använder mig också av mobilappen shapeUp som räknar kalorier åt en. Rikigt bra, ger ett hum på vad man stoppar i sig!

Zittla
Man ·
27 apr, 2012
Prova jordnötsdiet. jag gick ner 20 kg på 2 veckor en gång med den. åt enbart salta jordnötter med curry och chilli i 2 veckor. problemet är bara att man börjar äta för mkt såfort man slutar med dieten.

Malin88
Kvinna ·
27 apr, 2012

Aurora
Kvinna ·
28 apr, 2012

daria
Kvinna ·
28 apr, 2012
Jag har kört Lchf dieten nu i 4 veckor har gått ner 3 kg!!!!Jag trännar inte alls!!! Blev rekomanderat av en läkare !! Lycka till!!!
Träna hårt och räkna kalorier!