
Mrs Wounderland
Kvinna ·
17 jul, 2016
Bästa kirurgen på bröstlyft med förstoring i Göteborg
Andra bröstoperationerÄntligen är det dags!
Barn nummer tre är ute och jag letar efter bästa klinikerna och bästa kirurgerna i Göteborg. Jag har tänkt att boka in en dag i Göteborg och försöka ta alla konsultationer på samma dag eftersom jag bor 17 mil från Göteborg.
Jag ammade minsta killen i 9 månader och håller nu på med viktnedgång efter förlossning. Minsta sonen är 15 månader, och jag har cirka 7-10 kilo kvar tills jag är nöjd. Brösten är tomma och extremt hängiga med överskottshud, ja det ser ut som en gammal dam bröst. Jag har nu 80 B, men vill gå till 75 C eller D.
Jag tänkte boka in konsultationer i september/oktober och göra ingreppet i november/december.
Jag är helt ny på detta så kom gärna med tips om vad man bör tänka på och vad som är viktigt, vilka kirurger & kliniker i Göteborg som är bäst.
Sortera efter
Nins
Kvinna ·
07 okt, 2016
Mrs Wounderland
Kvinna ·
06 nov, 2016
Addi
Kvinna ·
02 apr, 2017
Jag gjorde min operation på Akamdemikliniken i Göteborg, hos Jonas Lundberg. Jag är väldigt nöjd med både bemötande och slutresultatet. Jag har tre barn sen innan och hade en del egen vävnad (85C innan operationen) men han fick till ett jättefint lyft och inlägg som passar perfekt till just min kropp. Så gå gärna på konsultation till honom.