
Katek
Kvinna ·
26 feb, 2014
Bästa stödet/bh efter op? För stora implantat!
Hej! Ska inom några veckor göra op nummer 2 mest troligt blir det 650 alt. 700 cc
Och denna gång ska jag ha en riktigt bra bh efter operationen! Ska riktigt hålla dem på plats på rätt sätt så dem får stöd att läka ner rätt i fickorna!
Prövade den jag fick av kliniken första open (den framknäppta protes bhn), men den blev för slapp och kändes inte alls rätt. Köpte då en abecita kimberly, som jag inte heller upplevde som toppen bra!
Vad har ni för tips? Vad hade ni?
Och sen när det är dags för bygel, vilka är bäst för stora tuttar?
Sortera efter

GoldenHeart
Kvinna ·
27 feb, 2014

Katek
Kvinna ·
27 feb, 2014
Ja abecitas kimberly sover jag ännu i, men som dagsstöd funkar den dåligt tycker jag. Kommer ju inte köra med någon tortyr så. Ja gärna en sport bh av något slag som då inte trycker på implantaten utan att stödet är underifrån.
Ja jag har hört den ska vara bra! Hur är dem i storlekar och vart är bäst att beställa ifrån?

GoldenHeart
Kvinna ·
28 feb, 2014
Decon kan upplevas som något stor både i kupa och underband.
Jag har beställt min härifrån: http://www.laleia.se/p/underklader/bh/helkupa/deco-push-up.html
Jag hade ju tortyren som läk-bh men antar att du ska ha en mjuk bh?
Har själv Kimberly som sov-bh och tycker att den är skön, men vet inte om den ger superbra stöd. En sportbh som sitter lite tightare hade kanske varit bättre?