Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

Behöver AKUT hjälp angående implantatval!

Bröstförstoring

Jag = 33 år och 3-barnsmamma. 169 cm, 57 kg. Ganska finlemmad upptill men förhållandevis breda axlar. Något större rumpa. Har idag urammad A-kupa utan häng, symmetriskt. 74 cm omkrets under brösten och bröstbredd 13,5 cm. Önskar naturligt resultat där  man inte ska se att jag förstorat brösten, möjligen ana för att de är så jäkla fina...🤭 Jag dör om om de blir bolliga och de får inte gå ut på sidorna.

De måste beställa hem implantaten nu, vad ska jag välja:

325 MX (12,8 cm/4,0cm)

320 BMP Sensitive (12,6 cm/4,4 cm)

345 BMP Sensitive (12,8/4,6 cm)

345 MP (12,5 cm/4,6cm)

HJÄÄÄÄLP!!!!

3

Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare

Ingen som kan hjälpa mig...😢

Gilla
louise tuvesson

louise tuvesson

/ ·

Jag kan nog inte bistå med så mycket, men lite grann kanske. Allt beror på vad du önskar för storlek? Vad är fina bröst utan att bli "silikonlook" ?

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Om dina bröst är lite urammade och tomma skulle jag nog ta så hög profil som möjligt av dina val för att vara säker på att fylla ut. Så i så fall någon av de två längst ned. Sen skulle jag nog inte vilja ha för stor skillnad i bredd mellan mitt eget bröst och implantatet. Så för att fylla ut ordentligt skulle jag ta det implantat som är mest lik min egen bredd. Vilket verkar vara 345 BMP Sensitive (12,8/4,6 cm) om man utgår från de val du har.

Men jag kan så klart inte säga nåt vad du ska ha! Jag vet egentligen ingenting. Men det valet skulle nog JAG göra. Sen vet jag ju inte hur du ser ut så det är ju svårt att säga... Vill absolut inte säga vad du ska göra, kan bara säga hur jag skulle tänka. :)

Lycka till!

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem