Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Sniska profilbild

Sniska

Kvinna ·

08 jul, 2026

Behöver råd. Vad säger ni om Örjan Gribbe?

Bröstförstoring

Hej!

Jag ska på konsultation hos Örjan Gribbe, har tidigare gjort bröstförstoring i Landskrona hos Peter Cosmo. Och det var 12år sen. Är fortfarande jättenöjd hur fina de håller sig!

Men efter 3 barn som ammat så vill jag byta ut implantaten och ”fixa” till hyllan så att säga. Tror inte jag behöver lyft men det återstår att se!


Men nu till min fråga, är det någon som kan dela med sig av erfarenheter av Örjan?:)

Är rädd haha.


MVH fundersam

3

Sortera efter

Marina

Kvinna ·

08 jul, 2026

I väntan på svar kan du vilja läsa operationberättelser av hans patienter? Du hittar våra operationsberättelser här och kan filtrera på kirurg.

Gilla

tati

Kvinna ·

08 jul, 2026

Jättebra! Fick dock en komplikation, men den korrigerade han utan problem. Fick någon slags muskelpåverkan/för liten ficka. Har inte haft några problem sedan korrigeringen och är supernöjd med mitt resultat. Trevliga sköterskor. Hans fru Kristina var helt otrolig och stöttade mig enormt genom narkosen som jag var orolig för. Höll mig i handen och gav mig extra medicin mot illamående/ångest. 10/10 för hela upplevelsen.

Gilla

blundar

Kvinna ·

11 jul, 2026

Jag lyfte mina bröst och la in små implantat (för min kropp) hos Örjan och jag är super nöjd! Örjan är lite speciell men jag kände stort förtroende och lät han göra det han trodde skulle bli bäst. Kliniken var kanon och Kristina är en pärla och var en otrolig stöttepelare under operationsdagen. Jag är super super nöjd med mitt beslut att välja Örjan! Hoppas det gick bra på konsultationen

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem