
ksnh11
Kvinna ·
Bellakliniken - 3D simulering
Jag ska göra en bröstförstoring hos bellaliniken 27/10 och har börjat bli osäker på hur mycket jag ska lägga in. Jag undrar därför om det är någon som har opererat sig där och gjorde en 3D simuleing innan? Blev i så fall resultatet likt och kan man lita på 3D simuleingen?
Sortera efter

Anonym användare

A-C
Kvinna ·

vivaloca
Kvinna ·
Jo Bella har 3d jag gjorde det när jag va på konsultation. De blir en ganska verklig "bild" som man kan vrida på så man ser brösten ur olika vinklar. Tyvärr kan jag inte svara på hur pass likt resultatet blir eftersom jag inte opererat mig än . Jag hoppas i alla fall att det blir bättre än bilden för det såg ganska så förskräckligt ut haha

ksnh11
Kvinna ·
Tack, jag har själv inte gjort en simulering då jag hade min konsultation på knutpunkten. Funderar på att be om att få en 3D simulering innan min operation, tror du det hade hjälpt mig med att bestämma storlek?

vivaloca
Kvinna ·
Storleken blir nog ungefär som på bilden så det kan nog va bra o göra! Men annars känner man ju hyfsat bra hur stort det är med implantaten i bhn under en tight tröja som man får pröva
Bellakliniken har väl inte 3d-simulering
Tror bara det är Laser&Estetik, Victoriakliniken och Akademikliniken som erbjuder det.