
Fulnäsa
Kvinna ·
Bestämma på konsultation eller på OP dagen
Bestämmer man på konsultationen vilka implantat man ska ha eller kan man göra det på OP dagen? // en tjej som undrar
Sortera efter

pinkpanther
Kvinna ·

bubbles
Kvinna ·
Vi kom överens på konsultationen om vilka implantat som skulle passa bäst efter mina förutsättningar och önskemål. Sedan visade jag lite bilder på bröst jag gillade och då sa han att jag även kunde välja lite större. Men kommer nog bestämma mig på op dagen. lutar åt mellanalternativet :)

Alleirbag
Kvinna ·
Jag har också till op-dagen på mig att bestämma mig :) Så länge man inte har ett implantatmärke eller en storlek som är ovanlig så de behöver specialbeställa så har jag för mig att alla har på sig till dagen D att välja :)
På konsultationen kommer man oftast överns med kirurgen om de implantat som känns bäst, men på de flesta kliniker går det att bestämma sig även på opdagen då de oftast har alla implantat inne :)