Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anonym användare

Anonym användare

BH dag och/eller natt? Hur länge? Vad gäller för Proformabröst?

Bröstförstoring

Nu har jag läst tusen inlägg om det här med bh/sporttop efter bröstförstoring och blir inte klok. Alla verkar få olika direktiv- även från olika läkare på Proforma. Så vad gäller? Vad har de sagt till er (på Proforma)? Calle sa till mig - ha denna (deras vita) på ett par dagar o byt sen till en sportbh/top o ha den dygnet runt till återbesöket. Sen har jag läst - de ska luftas efter en vecka ett Par Tim/dag. Nån säger - vara utan efter en vecka till återbesöket. Nästa säger - sov bara i en top o var utan på dagen. O en sista säger - ha dygnet runt för bäst form. Suck! Blir inte klok. Vad gäller egentligen för oss som Opats på på Proforma? O få gärna - vad har Calle sagt till Er?

4

Sortera efter

Pumpan

Pumpan

Kvinna ·

op i tor då sa em att jag skulle ha den vita på mig dygnet runt första veckan sedan lufta på dagen om jag ville, om man var svullen mycket skulle man duscha varmt på brösten och gå utan. men alltid sova med den till återbesöket

Gilla
Juli11

Juli11

Man ·

De har olika råd på Proforma. Örjans kunder ska ha den hela tiden en vecka och därefter topless till återbesöket. Dock sova med den. Nu när jag är omopererad ska jag ha den dygnet runt. Tror dock Calle har andra direktiv. Kolla med ex Tösan som opats tidigare av Calle.
Gilla
Pumpan

Pumpan

Kvinna ·

ja jag op av örjan

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Drygt när de säger olika :) Jag får nog ta o ringa Calle på mån..tills dess kör jag lite av lite på o på på natten :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem