Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
newme

newme

Kvinna ·

Bh efter bröstlyft??

Kläder: operationsplagg, BH mm

Vad ska man ha efter man gjort bröstlyft? Nån som har tips? Jag tänkte att det är bra att köpa det innan så det finns hemma. Jag gissar att jag får nåt på kliniken, men vet inte vad ännu.. Erfarenheter någon? :)

5

Sortera efter

Kakan14

Kakan14

Kvinna ·

Det enklaste är väl att köpa efter du gjort operationen för att veta säkert hur det kommer att sitta å storleken osv :) ska göra bröstförstoring 6/2 och vill också hemskt gärna köpa bh:ar innan, men råder mig själv till att vänta för säkerhetsskull :)
Gilla
newme

newme

Kvinna ·

Självklart köper jag bh efter op när allt är läkt! Jag tänkte om man får en spec op bh efter eller om man köper sånt själv innan och isåntfall vad!! :)
Gilla
Kakan14

Kakan14

Kvinna ·

jaha, då missförstod jag dig :):) ja det får man, en vit, inte så snygg men säkert väldigt bekväm :) En tjejkompis till mig köpte vanliga sportbehåar som var "bra", som hon varierade mellan, kommer jag ockås göra :) kan ju kännas lite ofräscht å gå runt i samma gamla bh man får av dom på kliniken ;)
Gilla
newme

newme

Kvinna ·

Haha ingen fara:)) ja det kan ju vara skönt att byta :) Ska du göra lyft? Med eller utan förstoring?
Gilla
Kakan14

Kakan14

Kvinna ·

Ja precis! :) Jag ska förstora men inte lyfta :)
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem