
Emmarol
Kvinna ·
10 dec, 2014
Bh stl med 400-425cc?
När jag läser att folk som haft A kupa och lagt i 350cc har stl E/F kupa blir jag nervös. Jag har 425/500cc högprofil bakom muskeln ochjag har 75D nu efter 2 mån, Hade 75 B innan.
De har inte fallit ner nånting alls ännu och är mest fylliga upptill fortfarande om det är därför?
Bokade återbesök hos min läkare den 16/1 och får då förhoppningsvis veta varför det är såhär.
Skulle nästan tro att de fastnat eller nått och inte kan ploppa ner och bli sin storlek, Men det är bara en teori.
Ni som har 400cc-500cc vad har ni för Bh storlek ?
Och Blir de större när de faller ner ?
Just nu är jag så ledsen och besviken på både storlek och att de ej fallit ner :(
Sortera efter

Geléhallon91
Kvinna ·
10 dec, 2014

Emmarol
Kvinna ·
10 dec, 2014
Jag förstod inte så mycket utav det där haha men jag har 69cm i omfång undertill iallafall.

Saendra
Kvinna ·
10 dec, 2014
Då ska du ha 60 eller eventuellt 65 i underband på Bhn så det är därför som du "bara" har D nu :)

Geléhallon91
Kvinna ·
10 dec, 2014

Emmarol
Kvinna ·
11 dec, 2014
Aha, Då måste jag testa ite bh'ar då med andra ord. :O

Emmarol
Kvinna ·
11 dec, 2014
Jaha, Blir att testa lite mer bhar då :O

Emmarol
Kvinna ·
11 dec, 2014
Kan med lycka säga att jag testade bh'n jag har på bilden nu igen och då bullade brösten över i kuporna och den var då för liten! :D Så jag antar att de växer lite när de rör sig neråt? Ingen är gladare än jag iallafall!
Jag tror att det är större chans att du använder fel bh storlek. En D kupa kan vara större i omfång än en F kupa. Läs den här länken som en tjej la upp här på forumet för några dagar sedan, den förklarar väldigt bra :) ! http://www.veggieboards.com/forum/33-women-s-health-issues/138224-everything-you-know-about-bras-wrong.html#/forumsite/20453/topics/138224